Новини
Україна-суспільство
Політика

Держава перевірятиме діяльність посередників у працевлаштуванні за кордоном


Уряд вирішив посилити контроль за якістю посередницьких послуг із влаштування українців для роботи за кордоном.

Фото: pixabay.com

На своєму останньому засіданні 19 серпня уряд затвердив критерії, за якими оцінюватиметься ступінь ризику від провадження господарської діяльності із посередництва під час працевлаштування громадян України за кордоном.

Про прийняття відповідної постанови повідомляється на сайті Мінекономрозвитку, торгівлі та сільського господарства України.

У документі визначено, що періодичність проведення планових заходів державного контролю залежатиме від ступеня ризику, визначеного за сумою балів за всіма критеріями. Урядове рішення дасть змогу оперативно визначати найбільш ризикових посередників у працевлаштуванні за кордоном, які раніше вже порушували вимоги законодавства. І державний нагляд буде націлений безпосередньо на попередження негативних наслідків і небезпек для людей.

У повідомленні міністерства висловлюється переконання, що таке рішення уряду сприятиме зменшенню адміністративного тиску на бізнес.

Як інформував «Погляд», найближчим часом президент хоче підвищити мінімалку, однак підприємці категорично проти, адже у разі прийняття парламентом законопроєкту №3963 зросте фіскальне навантаження на добросовісних платників податків через збільшення бази нарахування ПДВ. Така новація змусить підприємців перевести частину працівників у «тінь» і виплачувати їм зарплату «у конвертах».

До того ж «Погляд» повідомляв у травні, що від початку карантину понад 200 000 українців офіційно зареєструвалися безробітними. Станом на 20 травня 2020 року кількість безробітних становила 501 000 чоловік (на 196 000, або на 64% більше, ніж на цю ж дату минулого року).