29.10.2018
Гапон Юлія 000
29 жовтня у всьому світі відзначають День боротьби з інсультом — однією з найбільш поширених хвороб, від якої кожного року страждає близько 110 тисяч українців.
Важливо пам'ятати, що якість життя та здоров'я пацієнта після нападу інсульту залежать від того, як швидко він отримає медичну допомогу.
Розпізнати перші симтоми інсульту вам допоможуть рекомендації та графіка від Міністерства охорони здоров'я України.
Профілактичні заходи
Відмова від шкідливих звичок. У курців і людей, які надмірно вживають алкоголь, ризик отримати інсульт та хвороби серцевої системи в два рази вищий, ніж у тих, хто веде здоровий спосіб життя. Якщо ви відмовитеся від шкідливих звичок вже зараз, то через 5 років ризик цих захворюваннь істотно зменшиться.
Щоденні прогулянки. Для покращення роботи серця і судин дуже важливі фізичні вправи, а також принаймні півгодинні прогулянки на свіжому повітрі.
Відмова від жирної їжі. Надмірне вживання свинини, баранини, сметани з підвищеною жирністю та інших подібних продуктів сприяє накопиченню в організмі холестерину. Від цього закупорюються судини, а на їх стінках утворюються бляшки.
Контроль тиску. Регулярно вимірюйте кров'яний тиск, щоб не допустити інсульту. Нормальний показник — 120/180 мм рт. ст.
Зменшення споживання солодкого. У любителів цукерок, газованої води, здобних булочок та інших солодощів порушуються обмінні процеси організму. Дуже часто розвиваються цукровий діабет і ожиріння. У людей із даними недугами нерідко розвивається інсульт.