Новини
Васильків
Суспільство
За кордоном

Делегація з Василькова переймала досвід протидії домашньому насильству у Канаді


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Щоб перейняти досвід іноземних колег у питанні протидії домашньому насильству, нещодавно з двотижневим візитом делегація з Василькова побувала в Канаді.

Про це на позачерговій 33-й сесії Васильківської райради зазначила її голова Наталія Баласинович: «Делегація з Васильківщини в особі представника Центру сім’ї та молоді, прокуратури, поліції, превенції, голови суду разом з трьома суддями Верховного суду відвідали Канаду».

Делегація з Василькова переймала досвід протидії домашньому насильству у Канаді

Нагадаємо, що на території Васильківського району функціонує Притулок для осіб, постраждалих від домашнього насильства, відкритий за участі та підтримки громадської організації ВБО «Конвіктус Україна» та нині перебуває на балансі Васильківської райради.

«Нам буде допомагати посольство Канади. Це пілотний проект. Взявши за основу притулок на Васильківщині, за підтримки іноземних колег планується подати приклад взаємодії правоохоронних органів і державних установ усій України у питанні протидії домашньому насильству», – наголосила Наталія Баласинович.

Нарада у Притулку для осіб, які постраждали від насильства, на Васильківщині

Детальніше про візит до Канади, зокрема до міст Калгарі та Ванкувер, ми запитали у в. о. директора Притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства, Наталії Решетової, яка була у складі делегації з Васильківщини.

«Наш візит організував Національний Суддівський інститут Канади та проект підтримки судової реформи (SJRP), – розповіла журналісту ІА «Погляд» Наталія Решетова. – Ми познайомилися з інтегрованим підходом до розгляду справ про домашнє насильство у провінціях Альтерта та Британська Колумбія, дізналися про досвід впровадження дієвих підходів боротьби із домашнім насильством з акцентом на організацію доступу до правосуддя. У нас була різностороння група (судді, поліція, прокуратура, пробація, представники сервісів для постраждалих) та програма, що враховувала інтереси кожного. Ми надихнулись отриманим досвідом і вже маємо перші ідеї щодо впровадження деяких адаптованих елементів в Україні».

Один із трьох притулків для постраждалих від насильства у м. Калгарі, розрахований на 40 осіб

«Я була вражена, як толерантно та чутливо ставляться до всіх постраждалих від насильства осіб, яку допомогу їм надають, – ділиться враженнями Наталія Решетова. – Ввважаю, що нам ще є над чим працювати, але ми точно йдемо правильним шляхом».