Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Дати запровадження локдауну немає: Юлія Мендель


Низка інтернет-ресурсів називає 23 грудня початком повного карантину, який триватиме три тижні.

Фото Укрінформу

В Україні за минулий тиждень було виявлено 96 936 випадків захворювання на COVID-19, а це майже на 7 тис. більше, ніж на позаминулому тижні. Госпіталізовано 11 606 осіб, що на 1 тис. більше, порівняно з позаминулим тижнем. Про це повідомляє телеграм-канал Коронавірус.інфо з посиланням на брифінг очільника МОЗ Максима Степанова.

Відтак, у країні дискутується питання запровадження повного локдауну, а також його дати.

«Нам треба визначитися з реалістичними прогнозами, щоб зрозуміти, чи витримає навантаження наша медична система та наша економіка. Ми розробили економічну програму допомоги, постійно вдосконалюємо систему охорони здоров'я. Треба, щоб і бізнеси, і люди були готовими, якщо уряд вважатиме, що жорсткого карантину не оминути», – зазначив президент Володимир Зеленський. Про це повідомив Офіс президента із зазначенням того, що сьогодні, 30 листопада на нараду зберуться представники Кабінету Mіністрів, відповідальні за запобігання поширенню коронавірусної інфекції, зокрема Міністерства охорони здоров'я, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства внутрішніх справ, а також Ради національної безпеки і оборони, аби визначитися з тим, чи потрібно запроваджувати повний локдаун і коли саме.

На цей час офіційної інформації поки що немає, однак у ЗМІ висловлюються різні думки.

Зокрема, ресурс ukraine.segodnya.ua повідомляє: «У Кабінеті міністрів погодили дату введення локдауну. Жорсткі обмеження будуть діяти з 23 грудня по 15 січня. Про це сайту «Сьогодні» розповіло джерело в Кабміні. «Варіант на два тижні відхилили. Зупинилися на датах з 23 грудня по 15 січня. Подробиці будуть вже в цю середу», – поділилося джерело».

Скріншот з сайту ukraine.segodnya.ua

Натомість прес-секретар президента Юлія Мендель на своїй сторінці в Інстаграмі зазначила: «Можливість локдауну зберігається. За умови сильного зростання кількості хворих, його потрібно буде ввести. На цьому сходяться не лише урядовці, а й представники місцевої влади. Однак поки точної дати нема. Вивчаються всі можливі сценарії, прогнози, опрацьовуються можливості медичної системи та економіки. Загроза локдауну залежить від кожного з нас зокрема: як ми дотримуємося заходів безпеки, чи наражаємо на небезпеку інших!».

Скріншот з телеграм-каналу Юлії Мендель

Втім, оскільки немало інтернет-ресурсів поширили інформацію щодо старту локдауну з 23 листопада, користувачі Інстаграма запитали про це Юлію Мендель. Вона відповіла: «дати немає».

Скріншот з телеграм-каналу Юлії Мендель

Як повідомляв «Погляд», бюджет на 2021 рік - без вакцинації і доплат медикам.

«Погляд» також інформував, що у Києві катастрофічно не вистачає запасів донорської крові.