Дар'я Анцибор: Як стався епізод про наш борщ на Tasting History
Всілася і написала величенького листа автору гастроісторичного ютюб-каналу Максу Міллеру.
Писала про те, що його відео стали першими, які ми з чоловіком почали дивитися після повномасштабного вторгнення, що нині такі часи, що навіть їжа стає інструментом зброї, що я мала би за радість (і маю достатньо компетенції сама) консультувати його з української культури.
Я розповідала про Миколу Маркевича, накидала вже в першому ж листі купу статей Олексій Сокирко, а особливо його чудову книгу "Гастрономічна мандрівка Гетьманщиною”, згадала про книгу "Україна: їжа та історія" Видавництво Їжак від Їжакультура і ще кілька важливих речей про колоніальність.
Лишилося почекати, чи мій лист помітять. Помітили, але ну дуже нескоро (бо коли в людини стільки підписників, думаю, таких листів завалюється багато).
Макс відповів мені буквально на Різдво 24 грудня. Почалися уточнення, активне листування і зум. Ми проговорили майже півтори години, і це було дуже змістовно.
Ми навіть Борщагівку на карті вишукували! Щоправда, він не вставив пояснення назви про угіддя "на борщі" для київських монастирів, але зате згадав Євстахія Рудиковського, цехові книги й мій улюблений спосіб прикликати дощ, викрадаючи борщ у сусідів й кидаючи його до колодязя.
Пізніше я ще наговорювала Максу аудіоповідомлення, щоб він правильно вимовляв імена й назви, і ви всі вже могли помітити, що "сало", "борщ" і "сметана" він вимовляє так круто, що я жартувала, що ну недарма ж я стільки часу викладаю мову.
Цей епізод стався завдяки одному листу, і я неймовірно щаслива, що відео вийшло таким чуйним, глибоким, уважним і з такими правильними акцентами.
Зокрема, на колоніальній природі Росії, війні, голоді, замінованих територіях і тих ризиках, з якими українці зараз стикаються.
Словом, я дуже сподіваюся, що це перший, але не останній наш із ним зідзвон і що ви всі вже переглянули відео й начиталися тих теплих коментарів про українську культуру.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Раніше Дар'я Анцибор розповідала у своєму блозі, що наш борщ опинився на рівні ЮНЕСКО.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.