Новини
Україна
Культура
Хороші новини

#czechimage: щотижнева рубрика «Чеськи книги»: Для українських читачів

18.03.2020 Косянчук Інна 0

Czech Embassy in Ukraine  разом з Чеським Центром в Києві пропонує на старт рубрики твір Катержини Тучкової  «Житковські богині»

У новій щотижневій рубриці «Чеськи книги» #czechimage, Посольство Чеської Республіки в Українi  разом з Чеським Центром в Києві інформуватиме читачів про чеську літературу в українському перекладі.

Анонсувавши рубрику на Фейсбук-сторінці Посольство Чеської Республіки в Українi / Czech Embassy in Ukraine, орнаізатори запропонували увазі читачів роман сучасної чеської письменниці Катержини Тучкове – «Житковські богині».

«Порівняно молода, але відома у світі авторка Катержина Тучкова та її успішний роман «Житковські богині», що вийшов 2014 року у видавництві «Комора» в перекладі Ганни Величко, заслуговують на увагу з кількох причин. У романі розповідається про останню представницю роду, наділеного особливими здібностями, богинь. Разом із нею ми шукаємо і знаходимо історію цього року – через усе буремне 20 століття. Богині багато вміли, вони були основою порядку, що існував багато століть, але нині все змінилося. Вони більше не мають своєї надзвичайної сили і порядок, який вони охороняли, тепер непотрібний. Але можливо, так тільки здається», йдеться у повідомленні.

Ця книга, надрукована у березні 2012 року, стала у Чехії бестселером. Книга отримала премію Йозефа Шкворецького 2012, нагороду Český bestseller 2012, стала «Вибором читачів» у конкурсах Magnesia Litera 2013 та Česká kniha 2013

Організатори рубрики пояснюють, що увага до цієї книги в Україні зросла після презентації її авторкою на Форумі видавців. «До того ж, вона демонструє й іншу рису перекладених книг, важливу для української рецепції, – в ній вочевидь є щось суголосне з українською ментальністю й дійсністю. Надто вже богині схожі на карпатських мольфарів чи персонажів прози Валерія Шевчука, аби наш читач їх оминув увагою. Водночас роман і про комуністичні часи, утиски й поневіряння – погодимося з тезою про привабливість «спільної травми» і постколоніальні пошуки».

ДОВІДКА. Катержина Тучкова (1980 р.н.) — сучасна чеська письменниця і кураторка мистецьких проектів. Вивчала історію мистецтва й богемістику в Університеті Масарика у Брно та Карловому університеті у Празі. Авторка новели «Montespaniáda» (2006), оповідання «Останній вечір» (2008), роману «Вигнання Герти Шнірх» (2009).

Ініціатори проєкту запрошують знайомитися з новим оглядом кожного тижня в межах рубрики #czechimage.