COVID-19 у новому році – статистика захворюваності, скільки вакцинувалося та чого чекати від штаму "Омікрон"
Незважаючи на те, що від початку епідемії коронавірусу минуло вже понад 1,5 року, проблема досі актуальна для громадян та медиків в Україні й у всьому світі. Закінчилися новорічні свята, які пройшли під позитивним враженням від поступового спадання рівня захворюваності та виходу всіх областей із червоної зони. Проте останні новини знову невтішні, і нам залишається лише сприйняти це як чергове нагадування про те, наскільки необхідно бути пильними та обізнаними в цьому питанні.
"Омікрон" – нова загроза у новому році
Останні новини, про які було згадано вище, наголошують на необхідності бути готовими до нової хвилі захворюваності, причому йдеться про новий штам коронавірусу "Омікрон", що вже набирає оберти у світі й зокрема в країнах Європи. Прогноз медичних служб такий, що найближчим часом (а саме наприкінці січня та з очікуваним піком у лютому) цей небажаний "гість" завітає і до нас.
Відповідно до наявної інформації щодо цієї проблеми, вже сьогодні є актуальним отримання так званої бустерної (третьої) дози вакцинації всім, хто раніше отримав стандартні два щеплення від COVID-19, для підвищення захисту імунітету від нового штаму. Згідно з попередніми даними, отримання 3-ї вакцини (рекомендується "Пфайзер" або "Модерна"; "Коронавак" – ні) має запобігти важкому перебігу захворювання, в тому числі знижує ризик смерті.
Остання статистика по захворюваності
Останнім часом в Україні спостерігається новий сплеск кількості захворювань COVID-19. За останню добу зафіксовано понад 7 тис. нових випадків коронавірусного зараження, причому госпіталізовано майже 2 тис. людей. Для порівняння темпів – рівень госпіталізації ще добу тому був вдвічі менший (менше 1 тис.). Приємною новиною є одужання понад 8 тис. осіб, але, на превеликий жаль 193 людини не змогли подолати хворобу.
Згадуючи минулий рік, початок якого ознаменувався піком захворюваності COVID-19, нинішні показники викликають певний оптимізм. Але й є нагадуванням про необхідність бути пильними та обізнаними. Зокрема згадаємо, що загалом під час пандемії на коронавірус захворіло близько 4 млн українських громадян, з яких померлими констатуємо майже 100 тис. людей…
Процент щеплень по Україні на початок 2022 року
На сьогодні майже 50% населення України отримали повний курс щеплень згідно із запропонованими Міністерством охорони здоров’я варіантами вакцинацій. Ефективність цього процесу помітна при порівнянні минулорічних та цьогорічних показників захворюваності COVID-19. Кількість захворювань (а головне – померлих) знизилася в декілька разів.
Згідно із запланованими діями у боротьбі з актуальними та новими штамами коронавірусу, МОЗ планує збільшити показник частки щеплень щонайменше до 70% у 2022 році. Адже лише своєчасна вакцинація збереже життя та захистить здоров’я від нищівних наслідків, які, як нам вже відомо, може нести людині цей новий біологічний ворог.