Новини
Україна
Новини Київської області
Технології

Чи може мобільний зв’язок створювати перешкоди у роботі Wi-Fi?


Так, може! Дослідники з університету Чикаго (UChicago) продемонстрували, як збільшена конкуренція бездротових мереж у «неліцензованій» смузі частот може негативно впливати на якість інтернет-послуг для користувачів.

Wi-Fi працює у «неліцензованій» смузі частот - це означає, що будь-який пристрій або мережа можуть також використовувати цей спектр за умови дотримання певних правил передачі даних. Для мобільного зв’язку ліцензують спеціальну область радіочастотного спектра. Це коштує декілька млрд доларів, однак дозволяє налагодити швидкий та надійний сервіс без перешкод.

Проте, через зростання кількості користувачів і обсягу трафіку постачальники послуг мобільного зв'язку почали відчувати дефіцит спектра. І для того, щоб поліпшити пропускну здатність при мінімальних грошових витратах, вони почали використовувати «неліцензований» спектр в тих же діапазонах, що й Wi-Fi.

Команда UChicago почала вивчити аспект «співіснування» у «неліцензованому» спектрі користувачів Wi-Fi та мобільного зв'язку. Для цього було налаштовано п'ять ноутбуків і смартфонів з відповідним програмним забезпеченням та доступом до локальних мереж Wi-Fi в університетському кампусі. Користуючись декількома мережами одночасно, група виявила, що конкуренція знижує продуктивність, зменшуючи обсяг переданих даних, швидкість передачі та погіршуючи якість сигналу.

Проблема прихованого вузла у «співіснуванні» мобільної мережі та Wi-Fi.
Джерело: arxiv.org

Особливо сильно така конкуренція вдарила по Wi-Fi. При активному використанні мобільного зв’язку, обсяг даних, що передавався через Wi-Fi, зменшувався на 97%! Водночас пропускна здатність мобільного зв’язку демонструвала зниження лише на 35%.

Тому дослідники зробили висновок, що з переходом мобільних комунікацій на «неліцензовані» частоти, прийняті політики регулювання доступу до каналу стали порушувати інтереси користувачів Wi-Fi.

Читайте також: Нові можливості: в Україні діятиме проєкт перекладу світових онлайн-курсів українською

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.