Чорнобильський туризм стає офіційним: зону відчуження розвиватимуть
Цьогоріч Чорнобильську зону відчуження уже відвідало більше 74 тисяч, тоді як у минулому році там побували 72 тисячі відвідувачів. Такий інтерес людей до місця однієї з наймасштабніших трагедій у світі слід підтримувати.
![Чорнобильський туризм стає офіційним: зону відчуження розвиватимуть](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/yzobrazhenye_viber_2019-09-04_14-42-43.jpg)
Враховуючи це, Державне агентство України з управління зоною відчуження та громадська спілка Асоціація чорнобильських туроператорів підписали меморандум про співпрацю, яка передбачає відродження постраждалих територій, підтримку природоохоронної діяльності та створення умов для можливості безпечного відвідування зони відчуження.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/69412697_2856349454395154_8730126963106119680_n.jpg)
«Україна є піонером у створенні унікального чорнобильського туризму в умовах радіаційного забруднення та особливого статусу території», – зазначив голова громадської спілки «Асоціація чорнобильських туроператорів» Ярослав Ємельяненко. За його словами, вперше чорнобильський туризм, який де-факто існує вже десятки років, набуває офіційного статусу та визнання.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/yzobrazhenye_viber_2019-09-04_14-42-51.jpg)
До розвитку туристичного потенціалу зони відчуження залучатимуться громадськість і туристичні оператори, які працюють за чорнобильським напрямом, повідомляють у ДАЗВ. «Інтерес до зони відчуження постійно зростає, а ми маємо гарантувати безпеку кожного відвідувача і бути впевненими, що вони отримають правдиву та вичерпну інформацію від гідів», – підкреслив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/yzobrazhenye_viber_2019-09-04_14-42-47.jpg)
На сьогодні у Чорнобильській зоні вже зроблено багато, зокрема: оновлено маршрути відвідування, запроваджено електронні квитки, індивідуальний дозиметричний контроль та систему GPS-моніторингу пересування груп, удосконалюються механізми роботи туристичних операторів у зоні відчуження. Проте основна увага приділяється безпеці відвідувачів і неухильне дотримання ними правил радіаційної безпеки.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/yzobrazhenye_viber_2019-09-04_14-42-31.jpg)
За інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження