Новини
Чорнобиль

Чорнобильський туризм стає офіційним: зону відчуження розвиватимуть


Цьогоріч Чорнобильську зону відчуження уже відвідало більше 74 тисяч, тоді як у минулому році там побували 72 тисячі відвідувачів. Такий інтерес людей до місця однієї з наймасштабніших трагедій у світі слід підтримувати.

Чорнобильський туризм стає офіційним: зону відчуження розвиватимуть

Враховуючи це, Державне агентство України з управління зоною відчуження та громадська спілка Асоціація чорнобильських туроператорів підписали меморандум про співпрацю, яка передбачає відродження постраждалих територій, підтримку природоохоронної діяльності та створення умов для можливості безпечного відвідування зони відчуження.

«Україна є піонером у створенні унікального чорнобильського туризму в умовах радіаційного забруднення та особливого статусу території», – зазначив голова громадської спілки «Асоціація чорнобильських туроператорів» Ярослав Ємельяненко. За його словами, вперше чорнобильський туризм, який де-факто існує вже десятки років, набуває офіційного статусу та визнання.

До розвитку туристичного потенціалу зони відчуження залучатимуться громадськість і туристичні оператори, які працюють за чорнобильським напрямом, повідомляють у ДАЗВ. «Інтерес до зони відчуження постійно зростає, а ми маємо гарантувати безпеку кожного відвідувача і бути впевненими, що вони отримають правдиву та вичерпну інформацію від гідів», – підкреслив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

На сьогодні у Чорнобильській зоні вже зроблено багато, зокрема: оновлено маршрути відвідування, запроваджено електронні квитки, індивідуальний дозиметричний контроль та систему GPS-моніторингу пересування груп, удосконалюються механізми роботи туристичних операторів у зоні відчуження. Проте основна увага приділяється безпеці відвідувачів і неухильне дотримання ними правил радіаційної безпеки.

За інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження