Новини
Вишгород
Чорнобиль
Суспільство
Технології

Chornobyl App: діджитал-тур до забороненої зони


Презентовано перший офіційний мобільний додаток – віртуальну мандрівку  до Чорнобиля.

Chornobyl App: діджитал-тур до забороненої зони - зображення

Цьогоріч минає 35 років з того дня, як сталася катастрофа на Чорнобильській АЕС. Час минає, та не зникає гіркота того дня. А ще – зростає інтерес до території, на якій сталась аварія – люди хочуть знати про те, що ж насправді відбулося. І як зараз виглядає зона відчуження.

До Чорнобильської зони організовано низку туристичних маршрутів.

Також днями було презентовано технічні можливості та переваги першого офіційного мобільного додатку Чорнобиля Chornobyl App, який стане в пригоді і для туристів до Чорнобиля, і для діджитал-мандрівників.

7 маршрутів та 44 локацій

Розробники зазачають, що додаток виконує функцію віртуального гіда, що зробить подорож неймовірно цікавою.

«До уваги мандрівників представлено 7 маршрутів та 44 локацій, кожна з яких заслуговує окремої уваги і має унікальну історію. Інформація розміщена двома мовами, українською та англійською, тому будь-хто зможе скористатися цією функцією та сформувати власний досвід відвідування Чорнобилю. У додатку Chornobyl App зібрана вичерпна інформація по історії трагедії, розсекречені документи КДБ, карти забруднення, новини по сучасному стану Зони Відчуження, її науковим та культурним проєктам, а також спростування поширених фейків»,

йдеться у пресрелізі презентації.

Також зазначається, що до 35-х роковин у додатку Chornobyl App відбудуться значні оновлення. Зокрема, на його базі створять інтерактивну виставку, в унікальному антіковідному форматі, що до 26 квітня відбудеться у 15 країнах світу. Лише за допомогою Chornobyl App та роздрукованих постерів люди з усього світу зможуть відвідати Чорнобиль віртуально та познайомитись з його сучасним та минулим, культурними та науковими проєктами.
Ця виставка нещодавно була презентована на сайті Chornobyl35.com.

Оживають пам’ятки


«Ми почали створювати застосунок десь два роки тому — тоді це був прототип, застосунок із доповненою реальністю, який ми показали у США на Burning Man. Коли повернулися до України, зрозуміли, що є сенс зробити повноцінний мобільний застосунок. У застосунку десь 150 матеріалів — це така собі Вікіпедія про Чорнобиль у кишені. Тут є аудіо-гіди, панорами 360, 3d-моделі, елементи доповненої реальності. Це розширяє досвід туристів, які їдуть в Чорнобиль, а також тих, хто через вікові обмеження чи карантин не має можливості потрапити сюди»,

розповідає один із авторів мобільного застосунка Chornobyl App Валерій Коршунов.

Chornobyl App: діджитал-тур до забороненої зони - зображення

Унікальною перевагою додатку називають якісні AR-технології, або доповнена реальність, яка дозволяє кожному оживити історію Чорнобиля.

Завдяки за стосунку можна роздивитись просто у себе вдома Відомі пам’ятки Зони Відчуження — Колесо Огляду чи РЛС Дуга. Команда додатку провела оцифрування 10 унікальних об’єктів та локацій Зони Відчуження та 40 годин клопіткої роботи лазерними сканерами.
Таким чином, завдяки цій функції розробники подарували діджитал життя пам'яткам, які переживають суттєві природні руйнування, а користувачам надали безпечний та безкоштовний доступ до найпопулярніших туристичних точок Зони Відчуження.

Як завантажити онлайн-путівник?

Встановивши додаток, ви  отримаєте можливість відкрити Чорнобиль у зручному форматі, аби він перестав бути сліпою плямою на карті нашої держави та у минулому нашої нації.
і Завантажити додаток можливо за посиланнями:
https://chornobyl.app
IOS: https://apps.apple.com/tt/app/chernobyl-app/id1528759848

Втім, Чорнобильська зона приваблює й нелегальних туристів. Правоохоронці досить часто ловлять «стакерів». Так, «Погляд» повідомляв, що  До Чорнобильської зони в обхід КПП пробрався громадянин Німеччини.

 А тим часом існує немало легальних маршрутів до Чорнобиля. Нині розробляється ще один. До Чорнобиля Дніпром: для туристів Київщини створять нові річкові маршрути

 Тим часом нині організовується немало заходів до 35-х роковин трагедіх на ЧАЕС. У місті Славутич, кули непеселилась значна жастина працівників ЧАЕС після аварії, влаштували челендж: біла троянда у пам’ять про Чорнобиль

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.