Новини
Новини Київської області
Вишгород
Надзвичайні новини
Здоров'я

Чому ж Настя отримала опіки в аквапарку? Заява Вишгори


Адміністрація Вишгори однією з можливих причин називає опік борщівником на території комплексу

У Вишгороді дівчинка отримала термічні опіки стоп під час відпочинку на території аквапарку Вишгора, де розташовані водні гірки, басейни тощо. Мама дівчинки каже, що це сталось під час підйому дитини гумовою стрічкою витягу, яка нагрілась до неприйнятної для босих ніг температури, а співробітники аквапарку не надали дитині першої допомоги. Про це писав «Погляд», завуваживши, що звертався до Вишгори за роз"ясненням їхньої позиції, яку пообіцяли надати пізніше.

Адміністрація аквапарку виклала своє бачення в оприлюдненому для широкого загалу листі-заяві до батьків дівчинки, Наталі та Олександра, у якому висловила їм співчуття з приводу того, що сталося з їхньою дитиною. І звернула увагу на те, що Наталя звернулась до адміністрації Вишгори не відразу після того, як дитина поскаржилась на опік, що «Швидку допомогу» викликав адміністратор комплексу, і що після надання допомоги дівчинка пішла з Вишгори самостійно.

«Вся викладена інформація зафіксована засобами відеозйомки, які знаходяться на території комплексу та доступна до завантаження і перегляду за адресою: https://fex.net/s/vtpf8dz, – повідомляє адміністрація Вишгори і наводить свої версії того, що могло спричинити опік.

«–Стрічка витягу (за Вашою версією): вірогідно, що стрічка під впливом сонячної радіації може нагрітися до температури не вище 100 градусів , якби вона була гарячішою, ми відчували б характерний запах гуми. При таких температурах опік майже миттєвий дуже болючий, для дитячої шкіри 100% вірогідність пухиря, при цьому на обох ногах, а не на одній, як у вашої дитини. Більше того, дівчинка звернулась за допомогою до мами, показавши травму на нозі, після другого самостійного спуску-підйому, але після звернення дитини лише через годину, коли вже сім’я зібралась додому, мама повідомила про цей опік. На нашу думку, опік стрічкою витягу мало вірогідний, що підтверджується наявністю інших гостей комплексу, які користувались витягом під час цих подій, і в разі опіку стрічкою витягу опік був би на двох стопах на та всій площі стопи, а на фото видно що пухир у дитини тільки біля пальців.

-Під час другого спуску дитину розкрутило на колі та в момент руху на великій швидкості вона могла отримати опік в результаті тертя об стінку водної гірки.

–Хімічний опік: комплекс розташований у природньому яру з великою кількістю рослин, які ростуть на його схилах, кількості яких можуть позаздрити ботанічні сади. Найбільш небезпечний з цих рослин борщівник. Вікіпедія підкаже, наскільки небезпечна ця рослина, і ми постійно боремось з нею, перевіряєм територію та знищуємо її, але такий варіант теж можливий.

–Банально - натерла ногу до пухиря: на штучній траві або об власне взуття, яке було одягнене на вологі ноги (на дитині було пластикове або гумове взуття).

Всі зазначені варіанти безумовно не є вичерпними, але кожен з них потребує відповідальності передовсім батьків, а відповідальність комплексу полягає у забезпеченні належного технічного стану інженерних споруд та забезпеченні виконання правил безпечної поведінки відпочивальниками. Хочемо нагадати, що атракціони активного відпочинку несуть в собі загрози травмування, тому треба зберігати пильність, техніку безпеки та правила поведінки під час користування, а особливо коли це стосується дітей. Ми постійно стежимо за безпекою, покращуємо сервіс на комплексі і цей випадок є уроком для нас, про що вже зроблені організаційні та технологічні зміни використання витягу», зазанчається в заяві Вишгори.

Чесно кажучи, цей лист викликав ще більше запитань, головне з яких – то ж чи насправді безпечна Вишгора для відвідувачів? Нагрівання стрічки до 100 градусів – річ, про яку адміністрація говорить спокійно?  Втім, крім технологічних моментів, не може не тривожити ще й таке: борщівник, або борщівник Сосновського, небезпечна рослина, контакт з я яким викликає опіки, які проявляються через кілька годин або через кілька днів, а спочатку людина, яка «контактувала» з рослиною, може й не відчути, що має халепу. Так ось, невже борщівник росте на території комплексу, і адміністрація спокійно говорить про те, що варіант отримати опік борщівником можливий? Журналіст «Погляду» звернулася  до Вишгори з уточнюючими запитаннями, відповідь була такою:  «Перечитайте, будь ласка, наше роз‘яснення, там є посилання на ВСІ відео та пояснення на Ваші питання». Перечитали. Не на всі. Найголовніше питання – про безпечність аквапарку для відвідувачів так і залишилось без відповіді… Про безпечність з «ботанічного» боку – у тому числі.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів