Чому в Україні стало менше хворих на COVID-19 – пояснення НАН
Останні кілька тижнів в країні фіксується від 4 до 12 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19. Чому спостерігається спад епідемії коронавірусу в Україні та відповідно зниження кількості звернень щодо проведення тестування, читайте далі.
Своє пояснення дав академік Національної академії наук України Сергій Комісаренко в інтерв’ю виданню РБК-Україна.
Так, 28 грудня впродовж доби в Україні зафіксували 4,3 тис. нових випадків зараження Covid-19, а видужала 7 191 особа. Це приємні цифри, зважаючи на те, що ще на початку грудня фіксувалось по 15-16 тис. нових випадків зараження щодоби. 7 грудня, вперше з серпня місяця, захворюваність на COVID-19 знизилась – локдаун перенесли на січень.
На думку Сергія Комісаренка, перший і головний чинник, який може впливати на статистику захворюваності – це поведінка самого вірусу:
«Він стає то більш контагіозний, то менш контагіозний. Поки що немає новин про те, що вірус стає більш чи менш летальний, що він спричиняє більш жорстке чи полегшене захворювання. Його поведінка щодо перебігу захворювання поки що не змінилася. Але його контагіозність змінюється».
Нагадаємо, контагіозність або заразливість є характерною ознакою інфекційних хвороб, адже це виділення збудника з організму хворого чи носія і його поширення через довкілля та проникнення у сприйнятливий організм.
Також академік вважає, що в Україні розповсюджений такий штам коронавірусу, який не такий контагіозний, як віруси в інших країнах на заході Європи. «Але для цього потрібно було б проаналізувати структуру геному чи геномів цього вірусу в Україні й порівняти з іншими. У нас поки цього не робиться», – додав Комісаренко.
На його думку, українці поступово починають розуміти небезпечність вірусу та коронавірусної хвороби COVID-19, яку він викликає, і починають більш ретельно виконувати рекомендації карантину: маски, миття рук і дистанціювання. Однак цього точно не можна сказати про тих, хто напередодні Нового року навідався на Софійську площу у столиці, щоб подивитись на головну ялинку-красуню. Як бачимо на фото, далеко не всі громадяни дотримуються рекомендацій.
Тож попри зниження захворюваності на COVID-19, МОЗ не скасує локдаун у січні .
«Погляд» також інформував, що вакцинація українців буде добровільною: хто, як і скільки.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.