Через забруднення повітря щорічно помирає 7 млн людей, – ООН
Незважаючи на скорочення міжнародного авіасполучення, пандемія не змогла зупинити транскордонне забруднення атмосфери.
Про це повідомили в Центрі новин ООН.
Експерти ООН назвали забруднення повітря «невидимим вбивцею», від рук якого щороку помирає 7 млн людей. Забруднене повітря стає причиною респіраторних, інфекційних і серцевих захворювань, інсульту, раку легенів і ускладнень при вагітності.
І хоча за час карантину в багатьох містах світу різко знизилася концентрація забруднювачів повітря, вона все ще залишається найбільшою загрозою для здоров'я людини. Тим паче, що наразі людство поступово повертається до показників, які були ще до пандемії.
Так, для прикладу, в Києві за останній тиждень, за даними ЦГО ім. Б. Срезневського, відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій завислих речовин, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, формальдегіду. Також порівняно з попереднім тижнем у повітрі міста підвищився вміст діоксиду азоту.
Але забруднює повітря не лише транспорт, а й навіть звичні для жителів Землі опалення будівель або добриво для полів. Тому необхідне проведення комплексу міжгалузевих заходів.
Таким прикладом є Європейський зелений курс – комплекс заходів, який визначає політику ЄС на найближчі роки у таких сферах як клімат, енергетика, біорізноманіття та промислова політика. А, за словами голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаря, в Україні найближчим часом планують внести зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а також розробити законопроєкт «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».
Нагадаємо, у 2020 році вперше зменшилася кількість вугільних електростанцій у світі.