![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/0_142bf4_e3cbee5f_orig.jpg)
Підприємці м. Переяслав-Хмельницького, які працюють на території СТ «Даринок» стурбовані підняттям вартості зборів коштів адміністрацією ринку, через що підприємці вимушені будуть підвищити вартість своїх товарів, а від так покупці не завжди зможуть придбати необхідні речі та і поторгуватись буде вже в збиток (на то він і ринок щоб торгуватись).
Повідомляє
Дмитрий Филон на сторінці спільноти
"Діловий Переяслав" Group.
Активісти ГО «Ревізор» зробили та направили звернення до Переяслав-Хмельницької міської ради про надання копії договору оренди на земельну ділянку, яку взяло в оренду СТ «Даринок».
Також додатково направили запит до адміністрації СТ «Даринок» з проханням надати структуру розрахунку вартості, а саме безпосередньо розрахунки та їх складові, щоб об’єктивно розібратися та пояснити підприємцям про їх економічну обґрунтованість або ж навпаки не економічну обґрунтованість.
Переяслав-Хмельницька міська рада надала копію договору оренду з додатками.
Договір оренди укладений між Переяслав-Хмельницькою міською радою та СТ «Даринок» за № 340 від 28 липня 2005 року в якому зазначено, що передається земельна ділянка в строкове платне користування для влаштування торгових місць по вулиці Шкільна,44. Площа земельної ділянки 969 м2! Договір укладено на 49 років! Тобто до 2054 року!
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/51593473_2026463057473974_7755381622723051520_n.jpg)
СТ «Даринок» на підставі укладеного договору оренди та додаткових угод сплачувало до міського бюджету наступні кошти:
2005-2008 – 3072 грн./що року, 2008-2009 – 4764 грн., 2009-2011 – 28175,64 грн./що року, 2011-2012 – 29838,84 грн., 2012-2019 – 35806,56 грн./ що року, а тепер найцікавіше підприємці сплачують у 2018-2019 – 600000 грн./що року (це за останні часи) що перевищує у 1500% орендної плати від СТ «Даринок» до місцевого бюджету!
Постає цілком економічно-обгрунтоване питання, а чому міська влада не розірве договір в інтересах територіальної громади для наповнення міського бюджету?
Аналізуючи розміри надходжень, а саме суми коштів вказані в листі зверненні від підприємців та суми коштів вказані в листі від Переяслав-Хмельницької міської адміністрації виходить, що підприємці окремо сплачуючи за освітлення, торгові місця побудували за власні кошти, охорона відсутня, а лишень користуються вбиральнею та замовляють прибирання та вивіз сміття переплачують до адміністрації СТ «Даринок», приблизно в 16,5 разів більше ніж СТ «Даринок» сплачує до міського бюджету!!!, а в грошовому виразі підприємці сплачуть на 560 тисяч гривень більше, кожного року!
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/51767680_2026462840807329_6491294531860824064_n.jpg)
Відповідно підприємці вимагають: розірвати договір з СТ «Даринок», розробити нормативно-грошову оцінку під кожним павільйоном та укласти договір оренди земельної ділянки з кожним підприємцем.
Також ГО «Ревізор», просить допомогти всім не байдужим у правовому вирішенні питання щодо ситуації навколо ринку по вул. Шкільна, 44 м. Переяслав-Хмельницький, Споживче товариство «Даринок».