Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Через два тижні Україна отримає вакцину від COVID-19


У МОЗ повідомили, що вже через два тижні Україна отримає перші дози вакцини проти коронавірусу виробництва компаній Pfizer/Biontech. Тож у середині лютого, як і передбачалося, стартуватиме вакцинація українців від COVID-19.

фото - reepik.com

Про це повідомив на брифінгу МОЗ 1 лютого заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко.

«Україна розпочне вакцинацію у лютому, а вже за два тижні отримає вакцини. Завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров'я, уряду та президента, наша країна увійшла у перелік країн, яким глобальна ініціатива COVAX надасть вакцини проти COVID-19 у межах першої хвилі розподілу».

Як писав «Погляд» раніше, у рамках механізму COVAX Україна отримає перші 117 тис. доз вакцин від Pfizer/BioNTech.

Крім того, листом COVAX Міністерству охорони здоров'я було підтверджено постачання Україні й іншої вакцини (виробництва компанії AstraZeneca) у кількості від 2,1 млн до 3,7 млн доз. За словами Іващенка, постачання даної вакцини буде здійснюватися протягом першого-другого кварталів 2021 року.

фото - МОЗ

Також Ігор Іващенко додав, що холодовий ланцюг для вакцини Pfizer/Biontech будуть забезпечувати приватні логістичні оператори, а логістика буде здійснюватися за кошти міжнародної технічної допомоги.

Нагадаємо, що вакцина від Pfizer/BioNTech потребує дуже низьких температур зберігання, зокрема це -70°С.

Заступник міністра охорони здоров’я розповів, що Україна стала учасником глобальної ініціативи ВООЗ із вакцинації – GAVI- COVAX, у рамках якого передбачається забезпечення 20% населення України вакциною проти COVID-19. Вакцини від Pfizer, AstraZeneca, Novavax, Moderna та Curevac для 20% населення Україна отримає безкоштовно, а надалі зможе закуповувати їх за нижчою ціною. Із квітня COVAX очікує на збільшення об’ємів вакцини і МОЗ України також висловлює зацікавленість у продовженні даного партнерства.

фото - reepik.com

За словами Іващенка, МОЗ намагається використати й інші механізми отримання вакцин: зокрема, просить країни «Великої сімки» та Європейського Союзу допомогти з раннім доступом до вакцин і їх перерозподілом.

«Погляд» нещодавно писав, що вакцинація в країні розпочнеться вчасно.

Щоб Україна змогла в екстреному режимі використовувати вакцини від коронавірусу, Верховна Рада погодила законопроєкт щодо реєстрації вакцин від СOVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.