Новини
Україна
Суспільство
Інфографіка

Булінг і кібербулінг у школі: цікава інфографіка


Організація UNICEF Ukraine опублікувала цікаву інфографіку щодо того, чи присутній в українських школах булінг чи кібербулінг (цькування в онлайн-просторі).

Так, за результатами останніх ґрунтовних досліджень, кількість випадків булінгу зменшується: 39% у 2019 році в порівнянні з 57% у 2006-му.

Однак рівень достатку родини не впливає на те, чи будуть цькувати дитину або чи буде вона агресором. Зокрема, 50% жертв булінгу спостеріагється з родин із низьким чи дуже низьким достатком, проте 37% – із родин із високим достатком.

Відомо, що майже кожен другий учень закладів професійно-технічної освіти так чи інакше був залучений до булінгу.

Дослідження показало, що 44,7% підлітків проводять у соцмережах від 4-ох і більше годин на день. Більшість із них визнають, що це забагато.

Довідково:

Булінг – це шкільне цькування, що супроводжується систематичними переслідуванням з образами, упередженим ставленням у навчальному закладі. Зазвичай булінг поширений серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше – цькування вчителя учнями.

Довідково:

Термін «кібербулінг» походить від англійського слова сyberbullying, що означає умисне цькування щодо визначеної особи у кіберпростірі, як правило, протягом тривалого періоду часу.