Булінг і кібербулінг у школі: цікава інфографіка
Організація UNICEF Ukraine опублікувала цікаву інфографіку щодо того, чи присутній в українських школах булінг чи кібербулінг (цькування в онлайн-просторі).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/3-2.png)
Так, за результатами останніх ґрунтовних досліджень, кількість випадків булінгу зменшується: 39% у 2019 році в порівнянні з 57% у 2006-му.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/4-2.png)
Однак рівень достатку родини не впливає на те, чи будуть цькувати дитину або чи буде вона агресором. Зокрема, 50% жертв булінгу спостеріагється з родин із низьким чи дуже низьким достатком, проте 37% – із родин із високим достатком.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/5-1.png)
Відомо, що майже кожен другий учень закладів професійно-технічної освіти так чи інакше був залучений до булінгу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/6-1.png)
Дослідження показало, що 44,7% підлітків проводять у соцмережах від 4-ох і більше годин на день. Більшість із них визнають, що це забагато.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/7_0.png)
Довідково:
Булінг – це шкільне цькування, що супроводжується систематичними переслідуванням з образами, упередженим ставленням у навчальному закладі. Зазвичай булінг поширений серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше – цькування вчителя учнями.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/8.png)
Довідково:
Термін «кібербулінг» походить від англійського слова сyberbullying, що означає умисне цькування щодо визначеної особи у кіберпростірі, як правило, протягом тривалого періоду часу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/9.png)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/10.png)