Будівельна група “Синергія” має ознаки фіктивності згідно офіційних документів
Стали відомі нові деталі про скандального забудовника Ігоря Оверка та його компанію “Будівельна група “Синергія”. Після того, як суд арештував ділянки на заплаві, на яких ведеться будівництво ЖК “Синергія Сіті”, виявилось, що згідно документів, компанія Ігоря Оверка не може вести будівельну діяльність, адже має ознаки фіктивного підприємства.
Забудовник Ігор Оверко, що намагається звести на заплавних землях річки Ірпінь житловий комплекс на 72 будинки, вважається наближеним до ексмера Володимира Карплюка. Це будівництво з самого початку обросло скандалами, адже спочатку на землі заплави без погодження змінили цільове призначення, потім була обіцянка Оверка та Карплюка збудувати там школу, пізніше розпочалось будівництво багатоповерхівок без жодних дозволів. Ділянки, на яких зводиться “Синергія Сіті” знаходились під арештом на початок будівництва (з січня по листопад 2018 року). Тепер, коли проти Володимира Карплюка ведуться розслідування по численних кримінальних провадженнях, ділянки знову арештовані.
Після того, як почалось оприлюднення доказів незаконності забудови заплави, Ігор Оверко заявив про “інформаційну атаку” зі сторони конкурентів, та заявив, що “Будівельна група “Синергія” веде свою діяльність цілком законно. Та ця інформація не відповідає дійсності згідно перевірки офіційних документів компанії. З’ясувалось, що Синергія має ознаки фіктивності підприємства, а будівництво веде через “сірі схеми”.
На що вказують офіційні документи “Будівельної групи “Синергія”?
Хоча сам Ігор Оверко презентує свої масштабні проекти з розмахом, його Синергію вкладно назвати великою девелоперською компанією . В Єдиному реєстрі підприємців за кодом ЄДРПОУ 38733480 вказано, що компанія має статутний капітал в розмірі 10 тис. гривень, що дуже нетипово для підприємства, яке, за словами Оверка, сплачує понад 100 млн. гривень податку на рік.
Разом з тим, за повідомленням delo.ua, виручка згідно отриманих ними від податкових органів документів, за 2018 рік склала всього 237 тис. гривень, а податків за цей же рік було сплачено всього 180 грн. Баланс основних засобів станом на 31 грудня 2018 року становив 0 грн. Крім того, у підприємства всього двоє працівників: сам Оверко, який є директором та бухгалтером, та Петренко І.Ю.
Всі ці факти підводять до висновку, що компанію може бути підставною, адже при нульовому балансі та двох працівниках, один з яких є одночасно і директором і головних бухгалтером, неможливо вести будівельну діяльність.
Кому належать об’єкти “Синергії”?
Раніше повідомлялось, що Оверко ухиляється від сплати податків через схему, в якій замовниками будівництва стають не юридичні, а фізичні особи, які укладають договори не купівлі, а спільної діяльності, таким чином сплачуючи значно менший податок, ніж мали б.
Виявляється, до будівництва, наприклад, “Синергії Сіті”, яку так рекламує Оверко, його компанія немає фактично жодного відношення, згідно опублікованих на офіційних сайтах документів. Замовником будівництва є Мураш Ю.Д., який власне і отримував дозвільні документи та містобудівні умови на будівництво і саме з ним інвестори вкладатимуть угоди з купівлі-продажу житла. Тому відкритим є запитання, хто відповідатиме за всі наслідки будівництва, якщо назва “Будівельна група “Синергія” навіть не вказується в документах.