Британський штам коронавірусу підтверджений ще у двох областях України
Німецька клініка «Шаріте» підтвердила наявність британського штаму коронавірусу в 6 зразках, 4 з яких були взяті на території Вінницької, а 2 – Закарпатської областей.
На початку березня «Погляд» писав, Британський штам коронавірусу вже в Україні. Він є заразнішим за інші, адже має видозмінений спайковий білок, який дозволяє закріпитися в клітині й проникнути всередину. До цього моменту в Україні циркулювали менш агресивні європейський, італійський, іспанський штами коронавірусу.
Про нові випадки британського штаму в Україні стало відомо 15 березня, коли вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я отримала результати секвенування решти 152 зразків із 200 відправлених на дослідження до лабораторії на базі клініки «Шаріте» у Берліні.
«На територіях Вінницької (4 зразки) та Закарпатської (2 зразки) областей виявлено циркуляцію мутованих штамів, які мають британське походження. Це штами генетичної лінії B.1.1.7, мутації N501Y V1 та del HV69/70», – йдеться у повідомленні.
Крім того, визначено зміни (del HV69/70 у Spike-protein) у 2-х зразках із Львівської та Луганської областей.
Також у Центрі громадського здоров’я додали, що раніше отримані результати секвенування з клініки «Шаріте» виявили в Україні циркуляцію 18 мутованих штамів – генетичних ліній В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2. Вони походять із країн Європи (Італія, Данія, Бельгія та ін.), Азії, Великої Британії та Австралії.
Циркуляцію мутованих штамів, які мають південно-африканське (В1.351) або бразильське (В1.1.28.1) походження наразі в Україні не виявлено.
«Погляд» писав, що наразі понад 62 тисячі українців щеплено від COVID-19. При цьому в електронну чергу на вакцинацію записалась 265 601 людина. Нещодавно головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пообіцяв, що до кінця року провакцинують усіх охочих українців. Читайте, як записатися в електронну чергу на вакцинацію від COVID-19.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.