Новини
Україна
Екологія

Браконьєри завдали збитків державі на суму 25,5 млн грн


В рамках двох природоохоронних операцій «Нерест, Тиша» та «Сезон полювання» в Україні зафіксовано понад 3 тисячі порушень.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на Facebook-сторінці голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого.

Протягом 10 місяців цього року внаслідок браконьєрства державі завдано збитків на суму 25,5 млн грн.

Як повідомляв «Погляд» раніше, щороку браконьєри завдають збитків природі України на майже 50 млн грн.

«Браконьєрство наносить непоправну шкоду екосистемі України. Масштабне вбивство тварин та вилов риби призводить до зникнення багатьох видів. Наприклад, популяція лосів в нашій країні в перші роки незалежності налічувала близько 15 тисяч особин. А сьогодні цей вид з чисельністю приблизно 5 тисяч тварин занесений до Червоної книги», – йдеться у дописі.

Також зазначається, що під загрозою зникнення наразі в Україні також знаходяться ведмеді, яких залишилося близько півтисячі і чия популяція кожного року через браконьєрство зменшується на 40-50 особин.

Однією із причин стрімкого знищення біорізноманіття України називають мізерні штрафи, зокрема за вбивство рідкісних тварин.

Довідка. Згідно зі статтею 248 Кримінального кодексу України, незаконне полювання на заповідних територіях або на червонокнижних тварин карається штрафом всього у 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700–3400 грн).

Варто зазначити, що Верховна Рада хоче збільшити штрафи за браконьєрство. Відповідний законопроєкт парламентський комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув у вересні.

А от за кордоном знайшли не менш дієвий спосіб боротьби із браконьєрами черепашачих яєць. Команда вчених сконструювала яйце, яке не відрізнити від справжнього, щоправда, всередині є невеличкий сюрприз – GPS-трекер, який допомагає вистежити злочинців.