Новини
Новини Київської області
Екологія
Вода

Браконьєрський збиток – 75 тисяч гривень


За дев’ять днів Київський рибоохоронний патруль вилучив більше 300 кілограмів незаконно виловленої риби.

З 8 по 17 квітня Київський рибоохоронний патруль спільно з Управлінням оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» та працівниками Нацполіції задокументував 49 правопорушень природоохоронного законодавства. Було складено 18 протоколів за грубі порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП), 16 - за пересування човнів чи вилов риби на нерестовищах (ч. 3 ст. 85 КУпАП), чотири - за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (збут чи зберігання заборонених знарядь лову) та один - за ст. 90 КУпАП (вилов риби, занесеної до Червоної книги України). Також відкрито три кримінальних провадження за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом) і оформлено сім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

За дев’ять днів рибоохоронні патрульні вилучили 64 заборонених знарядь лову: 49 сіток, 8 ятерів, 3 «екрани» та по 2 «павуки» і раколовки. Також затримано шість човнів. Загальна вага вилучених водних біоресурсів склала 303 кілограми. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 75 396 гривень.

Найбільше порушень зафіксовано на нерестовищі Десни. Тут було складено сім протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП та шість - за ч. 3 ст. 85 КУпАП. На Київському водосховищі оформлено п’ять протоколів за за грубі порушення та шість - за порушення правил рибальства. Також равопорушників затримано на Канівському, Бучанському водосховищах, річках Великий Супій і Тетерів,на ставку в селі Войтове Згурівського району та в забороненій зоні Київської ГЕС.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

Київський рибоохоронний патруль нагадує: з 29 березня по 6 червня на Київщині встановлено нерестову весняно-літню заборону. У цей період дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кілограми риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у межах населених пунктів. Добова норма вилову на одну особу становить 3 кілограми. Крім того, до 30 червня в області заборонено ловити раків.

Джерело: Київський рибоохоронний патруль