Новини
Україна-суспільство

Боржника змусили заплатити аліменти за 12 років


За минулий тиждень органи державної виконавчої служби стягнули 127,7 млн грн аліментів. В тому числі було стягнено й 35,3 млн грн проблемної заборгованості.

Фото https://minjust.gov.ua/

Як повідомляє Мінюст, загалом з початку 2020 року працівники державної виконавчої служби Міністерства юстиції стягнули 3,4 млрд грн аліментів. Причому 800,5 млн грн з них - завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.

В чому ж полягали ці встановлені законом обмеження? Так, у повідомленні міністерства наводиться приклад, коли Борщівський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Західного управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) виконав впровадження про стягнення аліментів на дитину у розмірі 700 грн щомісячно, починаючи з 28 травня 2008 року. Річ у тім, що боржник мав намір виїхати на тимчасові роботи за межі України, тож задля зняття обмежень змушений був заплатити заборгованість у сумі 165 524 грн.

А у Дарницькому відділі державної виконавчої служби Києва з боржника, після попередження про можливе застосування встановлених законом обмежень, стягнено аліментів на суму 199 706 грн.

Як повідомляв «Погляд», міністр юстиції відвідав Бучанську виправну колонію у Гостомелі.

Ми також розповідали, що міністр юстиції Денис Малюська презентував експериментальний проєкт, в рамках якого в Україні у деяких областях в СІЗО відкрили «платні камери». Комфортабельні камери вже функціонують у Київському, Чернігівському, Запорізькому, Львівському, Вільнянському та Дніпровському слідчих ізоляторах.