Новини

Білогородка: вода в нормі, але резервуари почистять


В рамках робочої наради у Білогородській сільській раді обговорили результати аналізу питної води та стан місцевих свердловин. Детальний протокол наради оприлюднили на офіційному сайті Білогородської сільради. За зверненням одного з жителів ЖК "Білий шоколад" сільська рада провела дослідження питної води на відповідність державним санітарним нормам. Результати порадували: вода практично в нормі.
"Як правило, у 99% випадків у нас в Білогородці завищені два показники: залізо і марганець. Залізо в 3 - 4 рази, - доповів про результати аналізу фахівець з питань водозабеспечення комунального підприємства "ККП с. Білогородка" Павло Трегуб. - Де б ми не рубили свердловину - всі підвищені. Тому така вода ще буде вважатись питною".
Фахівець також відзначив, що є дуже незначні відхилення у кількості амонію та сірководню. Щодо брудної води, на яку нарікають жителі "Білого шоколаду", Трегуб пояснив, що таке може іноді траплятись. Причина - воду подають одразу зі свердловини. Тож іноді може викачатись і глина, і відкладення на стінках труб. Петро Трегуб вважає, що єдиний варіант покращення стану води - це повна заміна системи водопостачання на новітню пластикову. На нараді також був присутній гендиректор ДП "Інновації інженерної технології" та депутат Київоблради Микола Лященко.
"Сьогодні, я хочу зазначити, що Білогородка розвивається. У неї є унікальний шанс – почати з центру, перекласти усі мережі і розвивати мережі у відповідності до рекомендованого плану, який ми вам надамо. В Києві є такі місця, де є набагато гірше вода. Особливо, це сірководень.", - сказав Микола Лященко.
Він також заявив, що в Білогородці можливо провести централізовані водопостачання та водовідведення з приватного підприємства біля села Чайки вже цього року. Щоб підвищити якість води, працівники сільради прийняли рішення на день вимкнути воду та обробити резервуар чистої води спеціальними реагентами. Обмежать водопостачання в цю середу 13 лютого. Фото: Білогородська сільська рада.