Новини
Україна
Здоров'я

Безпечних сигарет, у тому числі електронних, не існує, – Супрун


Про небезпеку вейпів або електронних сигарет Уляна Супрун розповіла у світлі нещодавньої смерті американця, який використовував електронні пристрої для куріння. Також в. о. Міністра охорони здоров'я України пропонує українцям підтримати петицію про заборону продажу електронних сигарет дітям.

Безпечних сигарет, у тому числі електронних, не існує, – Супрун

На своїй фейсбук-сторінці Уляна Супрун написала: «Днями було зафіксовано першу смерть від важкої хвороби легенів серед людей, які використовують електронні пристрої для куріння чи вейпи. Це трапилося у штаті Іллінойс, США. Пацієнт помер внаслідок розвитку серйозної респіраторної хвороби, яку пов’язують саме з використанням електронних пристроїв… Зафіксовано близько 193 схожих випадків такого захворювання у 22 штатах протягом 2 місяців (з кінця червня до кінця серпня). Наразі триває розслідування причин усіх випадків».

Посадовиця зазначила, що експерти вбачають потенційну небезпеку саме у речовинах, що входять до складу рідин для заправки вейпів та інших електронних пристроїв для куріння. «Є багато різновидів цих пристроїв та рідин, які мають велику кількість компонентів. Деякі з них можуть бути безпечними, деякі ні. Що саме вдихає людина під час куріння електронного пристрою чи вейпу – невідомо. Сьогодні ринок альтернативних сигарет — вейпів, електронних сигарет та різних пристроїв з начебто безпечними технологіями, такі як «heat-not-burn» або «нагрівання-не-горіння», постійно зростає. Їхні виробники запевняють, що ці технології безпечніші за звичайне куріння. Але це не так. Якісних незалежних досліджень, які б підтримували це твердження, наразі немає», – стверджує Супрун.

На її думку, безпечних сигарет не існує, тому МОЗ України пропонує на законодавчому рівні ввести визначення електронних сигарет, регулювати вміст компонентів, зокрема ароматизаторів, та обмежити продаж тютюну, щоб «зберегти здоров’я українців, а також наблизити наше законодавство до європейських стандартів».

Також Уляна Супрун пропонує українцям підписати петицію щодо заборони продажу електронних сигарет дітям, адже сьогодні українське законодавство не забороняє продаж цих пристроїв особам, які не досягли 18 років. У зв’язку з цим 18,4% дітей віком від 13 до 15 років курять електронні сигарети, а це понад 200 тисяч українських дітей. Проте, як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я, електронні сигарети є небезпечними, особливо для здоров’я дітей, оскільки викликають нікотинову залежність, провокують серцево-судинні та легеневі захворювання і гальмують фізичний та розумовий розвиток дітей.

Ілюстрація з відкритих джерел