Новини Київської області
Економіка

БЕБ упередило розтрату майже 700 млн грн з бюджету на відновлення зруйнованих об'єктів Київщині

Зачний відсоток проєктно-кошторисної документації розроблявся швидкими темпами, тому могли виникати фінансові питання.

БЕБ упередило розтрату майже 700 млн грн з бюджету на відновлення зруйнованих об'єктів Київщині - зображення
Фото - БЕБ

У Київській області аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки з початку року проаналізували більше тисячі тендерних закупівель на загальну суму майже 6 млрд грн. Таким чином працівниками БЕБ було упереджено розтрату понад 686 млн грн бюджетних коштів лиш на відновлення зруйнованих під час війни столичних об'єктів.

Про це 21 лютого повідомляє пресслужба БЕБ.

Попередньо варто зауважити, що особливу увагу співробітники БЕБ приділяють питанню відбудови житла на Київщині, яке постраждало внаслідок повномасштабного вторгнення.

"Співробітники БЕБ щоденно здійснюють аналіз державних закупівель з метою підвищення ефективності прийняття управлінських рішень. З початку року ми вже направили 25 рекомендацій до замовників послуг з метою упередження неефективного використання коштів з місцевого бюджету. Таким чином упереджено розтрату понад 686 млн гривень бюджетних коштів", -

підкреслив керівник ТУ БЕБ у Київській області, Максим Кутерга.

Згідно з Київською ОДА, після деокупації області значний відсоток проєктно-кошторисної документації розроблявся швидкими темпами, зважаючи на потребу оперативної відбудови зруйнованого.

"Внаслідок цього якість чималої кількості проєктів є вкрай низькою, не враховуючи реальний обсяг необхідних робіт. Крім того, за результатами аналізу ринкових цін на будівельні матеріали та вироби, встановлено чимало випадків завищення цін на окремі позиції, роботи та послуги", -

повідомляють у БЕБ.

Тому, зважаючи на фактори ризику, наразі всі договори на проведення робіт підписуються підрозділами КОВА за динамічними цінами та враховуючи рекомендації БЕБ, аби у фінальному результаті дає змогу запобігати неефективному використанню та розтраті бюджетних коштів.

На думку Голови Київської ОВА Руслана Кравченко, побудувати систему так, щоб усі процеси відбудови були повністю прозорими – це спільне завдання всіх державних органів.

"Це умова довіри людей та запорука співпраці з міжнародними партнерами. Для досягнення швидкого та ефективного результату важлива координація зусиль усіх без винятку: правоохоронних органів, обласної адміністрації, районів та громад, антикорупційних органів", –

вважає Кравченко.

Також нещодавно, аналітики БЕБ у Київській області проаналізували близько трьох тисяч тендерних закупівель на загальну суму 32 млрд гривень. Загальна сума ризикових закупівель у цій сфері складає понад 105 млн гривень.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.