Новини
Україна
Україна-суспільство

Батьки школярів не мають здавати гроші на маски чи санітайзери


Очільник МОН Сергій Шкарлет закликає всіх, з кого вимагають кошти на засоби захисту, звертатися на гарячу лінію міністерства.

Фото з Фейсбук-сторінки МОН

За словами в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, на органи місцевого самоврядування покладене матеріально-технічне та фінансове забезпечення закладів середньої освіти, в тому числі щодо їх забезпечення засобами індивідуального захисту.  Таким чином, саме з бюджетної, а не з батьківської кишені потрібно вимагати кошти на закупівлю масок, санітайзерів тощо. Про це повідомляє ресурс «Середня освіта».

Що ж  робити батькам, якщо їх «добровільно-примусово» просять прибдати засоби захисту для школи? В.о. міністра зауважив, що це має ознаки корупційної складової. «Вимагати ніхто не має права», - підкреслив Шкарлет і порадив усім, у кого навчальні заклади вимагають гроші на такі засоби захисту, звертатись на гарячу лінію Міністерства освіти і науки.

Довідка. Телефони МОН:.  (044) 481-32-21, факс (044) 481-47-96

Контакт МОН з питань загальної середньої та дошкільної освіти:  044 481 47 69

Емейл для звернення громадян: ez@mon.gov.ua

Урядова гаряча лінія: 1545

Шкарлет повідомив, що кожного тижня, починаючи з липня, міністерство під час селекторних нарад з обласними, міськими управліннями освіти, з керівниками шкіл та вчителями просило інформувати про готовність закладів освіти.

 «Більша частина дійсно говорила, що майже готові і підручники, і засоби гігієни, засоби індивідуального захисту, дезінфектори», - сказав Шкарлет. І розповів, що упродовж двох наступних тижнів МОН планує перевірити всі регіони України на предмет забезпечення шкіл засобами індивідуального захисту.

 Як повідомляв «Погляд», з початку навчального року вже 14 шкіл Київщини перевели на дистанційне навчання.