Новини
Автоновини

Автопорушників на іноземних номерах почали штрафувати


Наразі вже вручено майже 70 постанов, проте лише 10 порушників сплатили штраф.

В системі автофіксації порушень ПДР прикордонники допомагають виявити порушників на кордоні. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Нагадаємо, з 19 листопада система автофіксації почала реєструвати порушення, скоєні власниками авто на іноземній реєстрації. Водії вже несуть відповідальність за перевищення швидкості та порушення інших правил дорожнього руху.

«Інформаційна взаємодія дозволяє встановлювати порушників, які заїхали в Україну на транспортних засобах іноземної реєстрації, та в подальшому притягувати їх до відповідальності. При в'їзді в Україну таких авто прикордонники вносять в базу даних номер машини, прізвище, ім’я водія та його паспортні дані. Якщо на цій машині перевищать швидкість, постанова про порушення правил Дорожнього руху потрапляє в базу даних, яка автоматично спрацьовує на порушника під час перетину ним кордону», - зазначає начальник управління зв’язку та інформаційних систем Адміністрації ДПСУ Микола Лущик.

Наразі майже 70 іноземців отримали копії постанов про накладання адміністративного стягнення за порушення правил дорожнього руху. Найбільше порушників зафіксовано серед громадян Молдови, Білорусі, РФ та Польщі. Загалом у базі даних Державної прикордонної служби наявна інформація про понад 400 таких порушників.

Якщо штраф не буде сплачений протягом 30 днів, іноземцю забороняється в’їзд до України.

Як писав «Погляд» раніше, у жовтні «євробляхи» почали штрафувати на 170 000 грн. І навіть розмитнення автомобіля за діючими ставками не звільняє від стягнення. Протоколи про штрафи виписують митники, а рішення про штрафи виносять суди.

Також «Погляд» повідомляв, що попит на нові автомобілі дедалі знижується, українці усе частіше купують вживані авто на іноземних номерах.