08.11.2018
Ігор Швець 0
7 листопада в Ірпені у мікрорайоні СМУ сталося чергове відключення подачі електроенергії та води споживачам унаслідок аварії.
Міські служби поширили оголошення, що відключення світла у згаданому районі пов'язане з аварією на високовольтній лінії ПС “Ірпінь” ЛТП 1188. Подачу електроенергії згодом відновили.
У зв'язку з відсутністю електроенергії були зупинені насоси станції з подачі води. Унаслідок цього виникли обмеження водопостачання до усунення причин аварії.
Хоча про це й попередили заздалегідь жителів міста, проте легше від цього не стало. Адже такі аварії трапляються досить часто. І деякі з них мало не спричинили надзвичайні ситуації великого масштабу.
Черговий енергетично-водний колапс “накрив” наш регіон у червні цього року. Багато людей знову залишилися без електроенергії та води. Добре, що це сталося не в люті морози, як минулого разу.
Але зима невпинно наближається. Дамокловим мечем над нами висить застаріле енергетичне обладнання. Водночас із шаленою забудовою зростає кількість споживачів електроенергії, що створює додаткове навантаження.
Звісно, що місцева влада мало переймається цими проблемами, перекладаючи відповідальність на енергетиків. А люди унаслідок аварій залишаються без світла, води та тепла в оселях, під загрозою розмороження систем опалення.
“Новопокращувачі” на чолі з в.о. ірпінського міського голови Анастасією Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька -ред.) радіють від того, що місто збільшується за рахунок новобудов. Це приносить забудовному колу відставного мера Володимира Карплюка величезні надприбутки.
“Обрані” не переймаються нормами закону, не гребують і моральними засадами. Тому будівельні майданчики уже розгорнули й на заплавних землях та інших рекреаційних клаптиках залишків колись зеленого Ірпеня.
А поки ірпінці — жителі “європейського міста” — сиділи без світла та води, очільниця Ірпеня Попсуй “розважалася” у Брюсселі, де переймалася питаннями гендерної рівності.
На своїй сторінці у Фейсбук вона пише: “Нагадаю, що Ірпінь став підписантом цієї ініціативи 3 липня, під час 53-ї сесії Ірпінської міської ради за це проголосували наші депутати.
Тепер європейське місто Ірпінь зобов’язується розробити дворічний план дій для досягнення рівності, у якому будуть визначені його пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації”.
На згаданій сесії виник казус: ірпінські депутати проголосували за рівність чоловіків та жінок у... Житомирі. Саме цей населений пункт фігурував у проекті рішення.
Напевне, документ просто тупо “зкозлили” із житомирського. Під час голосування лише представники фракції “Свобода” звернули увагу на цю помилку. А решта — просто натиснули на кнопки пультів, навіть не прочитавши.
Я не заперечую проти рівності прав чоловіків та жінок. Я проти того, щоб на посадах залишалися злочинці чи некомпетентні особи, які розкрадають міський бюджет, марнотратять кошти, нищать природні ресурси регіону.
Бюджет розвитку Ірпеня, сформований на основі пайової участі забудовників, витрачається не лише на поліпшення міської інфраструктури — дороги, тротуари тощо.
Для чинної влади у пріоритеті — реконструкція площ, облаштування набережної, парків та скверів, на які викидаються шалені кошти платників податків.
І за це забудовники “розплачуються” не живими грошима пайової участі, а виконаними роботами, вартість яких проконтролювати — неможливо. Натомість нові школи, садочки — у міфічних планах.
Яскравим прикладом цього є “школа” у заплаві р. Ірпінь. Ця незаконна споруда уже сягає десяти поверхів. І немає сумнівів, що вона призначена для чергових новоселів, які вкладають свої кошти у власне житло.
Їхні гроші місцеві можновладці голосно називають інвестиціями у розвиток міста. Хоча у перспективі — це додаткове навантаження на інфраструктуру Ірпеня. Ще для тисяч людей — відсутність рекреацій, роботи, місць для дітей у навчальних закладах, пробки на дорогах.
А ось спритники від забудови покладуть ще мільйони прибутків до своїх кишень. І вирішувати проблеми, які неминуче виникнуть у майбутньому, доведеться за рахунок кожного з нас.