Новини
Всесвіт

Астрономи «зловили» радіосигнал з центру нашої галактики


Канадські вчені з проєкту CITE зафіксували швидкий радіосплеск (FRB) з центру Чумацького шляху.

Про це повідомив Newsweek.

Радіосплеск стався з боку магнетара SGR 1935 + 2154. Це тип нейтронної зірки з потужним полем. Цікаво те, що до недавнього часу в нашій галактиці FRB зовсім не фіксувалися.

Варто зазначити, минулоріч китайський телескоп зафіксував космічні сигнали невідомого походження, але тоді вони надійшли з карликової галактики, що знаходиться 3 млрд світлових роках від Землі.

За словами астрономів, нові дані про джерело в Чумацькому Шляху, можливо, допоможуть пояснити радіосигнали, які раніше спостерігалися лише за межами нашої галактики.

Зазвичай, такі яскраві спалахи тривають мілісекунди і виходять з далекого космосу. Перші швидкі радіосплески були зафіксовані 10 років тому. З тих пір вчені намагаються з'ясувати причину їх виникнення. Серед версій: зіткнення двох нейтронних зірок або розпад чорної діри. Але ці гіпотези стали малоймовірними після виявлення повторюваного сигналу.

Нагадаємо, на початку року, вчені виявили джерело радіосигналу на відстані близько півмільярда світлових років від Землі, який пульсує в регулярному 16-денному циклі.