Археологічний музей, що на Обухівщині, презентує колекцію скам’янілостей
30 січня у Київському обласному археологічному музеї, що розташований у селі Трипілля, Обухівського району, відкрилася виставка скам’янілостей Едіакарського періоду. Цією виставкою музей має на меті привернути увагу всіх небайдужих до долі унікальної природної спадщини України.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/Pro-nas6.png)
Експозиція «Едіакарський період» стала можливою завдяки переданим скам’янілим решткам віком 570 ± 20 млн років з колекції докембрійської біоти музею «Венд-едіакарій України». Ним опікується громадська організація «Врятуймо природну спадщину України докембрійського едіакарського періоду».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/zobrazhennya_viber_2020-01-30_12-59-35-660x340.jpg)
Едіакарський період проіснував приблизно від 635 до 542,0±1,0 млн років тому. Саме в чей час Землю населяли м’якотілі істоти — перші з відомих і широко поширених багатоклітинних тварин. У відкладеннях цього періоду залишки живих організмів рідкісні, оскільки ще не було організмів зі скелетом. Але спостерігаються відбитки м’якотілих істот.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/zobrazhennya_viber_2020-01-30_12-59-10-660x340.jpg)
Скам’янілі відбитки едіакарської фауни є безцінною спадщиною всього людства, адже мають епохальне значення для відтворення ранніх етапів еволюції органічного світу Землі. На жаль, ситуація з пам’ятками досить плачевна. Так під водами Дністровського водосховища назавжди зникли відслонення порід зі слідами життєдіяльності едіакарської фауни. Заорано місце першої знахідки Cyclomedusa plana. А зразки зі скам’янілими відбитками вже з’явилися на європейському «чорному» ринку.