Новини
Культура
Дати

Актриса Ірма Вітовська святкує день народження


Українська акторка театру та кіно, заслужена артистка України, продюсерка, громадська діячка І́рма Григо́рівна Віто́вська-Ва́нца, народилася 30 грудня 1974 року в Івано-Франківську.

Зараз іменинниця працює у Молодому театрі. Є активною громадською діячкою, відстоює реформи у сфері культури. Вітовська лауреат національних премій з кіномистецтва «Золота дзиґа». Володарка національних премій, учасниця міжнародних театральних та кінофестивалів. Декілька років поспіль входить у список відомих митців та громадських діячів за версіями видань «Новое время» та «Фокус».

Два роки поспіль визнана найкращою акторкою національної премії від кінокритиків «Кіноколо» (найкраща акторка 2018 та 2019 року за фільми «Брама» та «Мої думки тихі»). Двічі володарка національної премії «Телетріумф». Володарка театральної премії «Київська пектораль». Володарка «Золотого Дюку» на Одеському міжнародному кінофестивалі 2019 року за найкращу акторську роботу у фільмі «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча. Ірма Вітовська стала першою лауреаткою премії Women in art від HeForShe в категорії «Театр та кіно», створеною ООН та Українським інститутом.

Джерело