Аграрій попередив про наслідки потрапляння пестицидів у водойми
Пестициди, які вилилися в притоку річки Рось у Вінницькій області відносяться до другого класу токсичності за класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), як стверджує представник компанії «Агроскоп Інтернешнл» Андрій Лук'янченко.
Про це повідомляє Latifundist.com.
За словами експерта, існують отруйніші речовини, але вони, як правило, не використовуються в сільському господарстві.
«Для притоки Росі, в який вилилася тонна продукту, це може обернутися катастрофою. Тому що при концентрації 25 мг/л води хлорпіріфосу протягом 4 діб при такій експозиції і такої концентрації гине риба, а ракоподібні і інша дрібна фауна гине при концентраціях в 1 тис.- 10 тис. разів менше. Проте хлорпіріфос досить швидко буде розкладається і перетворюватися в нетоксичні сполуки. Але при цьому він встигне завдати істотної шкоди екосистемі.
Для порівняння, тож же інсектицид ДДТ (дихлордифенілтрихлорметилметан) не розкладається в природі і здатний накопичуватися в значних кількостях спочатку в рослинах, а потім і в теплокровних тваринах, зокрема, і в людському організмі», - зазначив Андрій Лук'янченко.
На думку представника компанії, потрапляння пестицидів в притоку Росі можуть викликати проблеми з нервовою системою людини.
«Попадання пестицидів у водойму може відображатися на діяльності нервової системи людини. Всі препарати - нервово-паралітичної дії. Практично всі інсектициди впливають на нервову систему і передачу нервових імпульсів», - підкреслив представник «Агроскоп Інтернешнл».
Проте, на думку експерта, після впадання притоки у Рось, ці речовини вже не будуть мати особливу небезпеку.
Нагадаємо, як повідомляв «Погляд», після проведення аналізів проб води у місцях водозабору, у зв’язку з відсутністю небезпеки у Білій Церкві відновили водопостачання.