Новини
Суспільство
Новини світу
За кордоном

70 тисяч загинули і 200 тисяч померли згодом: 75 років тому на Хіросіму скинули ядерну бомбу


Зранку 6 серпня пройшла жалобна церемонія в пам'ять про сотні тисяч загиблих під час та опісля бомбардування міста.

Фото: pixabay.com

6 серпня о 08.15 ранку за місцевим часом присутні у Парку миру - на тому місці, куди стратегічний бомбардувальник ВПС США Enola Gay скинув атомну бомбу «Малюк», - вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Вона супроводжувалася ударами дзвону.

Як повідомляє dw.com, у зв’язку з пандемією Covid-19 учасники церемонії були переважно в масках і дотримувалися соціального дистанціювання. На заході були присутні, зокрема, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, а також ряд інших міністрів і чиновників. Мер Хіросіми Кадзума Мацуї закликав світову спільноту об'єднатися проти загроз людству.

Так, напередодні 75-ї річниці атомного бомбардування японського міста Хіросіма, здійсненої США у 1945 році, міністр закордонних справ ФРН Хайко Мас застеріг людство від нового раунду гонки ядерних озброєнь.

«Ядерне роззброєння застопорилося. Нові технології призводять до небезпечних дисбалансів», - попередив глава німецького МЗС у середу ввечері, 5 серпня, у Берліні.

Посадовець нагадав про Північну Корею, яка за допомогою можливих розробок ядерної зброї кидає виклик усій світовій спільноті, тож стає досить відчутною необхідність «нового імпульсу до контролю над озброєннями і ядерного роззброєння».

«Світ ніколи не повинен забувати про те, що трапилося в Хіросімі, і кілька днів по тому - в Нагасакі, і чому це сталося», - резюмував Хайко Мас.

З цього сумного приводу записав відеозвернення і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, в якому висловився за повну ліквідацію всіх видів зброї масового знищення, оскільки «розкол, недовіра і відсутність діалогу загрожують знову повернути світ до неконтрольованого стратегічного ядерного змагання».

Хіросіма. 6 червня 1045 року. Як це було

Перше в історії людства бойове застосування ядерної зброї сталося 6 серпня 1945 року під час Другої світової війни: США скинули на Хіросіму атомну бомбу «Малюк», аби примусити Японію  капітулювати.

Близько 70 тисяч мирних жителів загинули одразу від ударної хвилі, ще понад 200 тисяч померли згодом від наслідків ядерного опромінення. Через три дні, 9 серпня, на місто Нагасакі скинули другу американську атомну бомбу, що спричинило загибель іще близько 70 тисяч людей.

І от так сталося, що днями у столиці Лівану Бейруті в порту прогримів вибух, який за масштабами руйнувань нагадав трагічні події 75-річної давнини у Японії.

Як повідомляв «Погляд», вибухом миттєво було практично знищено пів міста, лікарні переповнені пораненими, кількість загиблих постійно зростає, а саме місто виглядає, як випалена пустеля. За останніми даними, загинули більше 100 осіб і близько 4 тисяч отримали поранення. Причиною вибуху називають 2750 тонн аміачної селітри, які зберігалися в порту шість років.