Новини
Україна

60 мільйонів бюлетенів для виборів: скільки це коштує


Центральна виборча комісія розмістила у системі ProZorro оголошення про "послугу з виготовлення та пакування виборчих бюлетенів". Там зазначена кількість бюлетенів, які необхідно виготовити, та оплата за цю послугу. А також пояснення, чому з приводу надання цієї послуги виконавця обрали на основі "переговорної процедури".

Побачити цю інформацію можна на офіційному сайті системи публічних закупівель України ProZorro.
60 мільйонів 359 тисяч 600 – саме стільки бюлетенів до виборів президента України 2019 року планує надрукувати Центральна виборча комісія. До слова, у Державному реєстрі виборців міститься інформація про 35 мільйонів 560 тисяч 427 виборців. Тож бюлетенів – мало не удвічі більше, ніж виборців. Чому саме така кількість? Річ в тому, що бюлетені на парламентські вибори, згідно із законом "Про вибори народних депутатів України" виготовляються для кожної дільниці у кількості, що на 0,5% більша за кількість виборців на відповідній виборчій дільниці. А от у законі "Про вибори Президента України" такої норми немає, і кількість необхідних бюлетенів визначає ЦВК.

Яку суму витратять на друк бюлетенів

На оплату послуги друку заплановано витратити 166 мільйонів та майже 366 тисяч гривень. Це трохи менше, ніж, скажімо видатки бюджету Київської області – за один тиждень. Таким чином середня вартість одного бюлетеня становитиме 2 гривні 75 копійок. Джерело