Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

517 приватних медзакладів і лікарів ФОП «первинки» лікують безоплатно


На сьогодні кількість приватних медзакладів і лікарів ФОП, що надають допомогу в межах Програми медгарантій, сягнула 517, а кількість українців, які уклали декларації з лікарями у приватних закладах, становить 713 тис. Саме стільки громадян України отримують безоплатні медичні послуги за державний кошт у приватних медзакладах і лікарів ФОП, які уклали договори з Національною службою здоров’я України.

Фото - pixabay.com

«Це близько третини від всіх закладів, з якими НСЗУ уклала договори на первинній медичній ланці, – зазначила на брифінгу 22 червня директор Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко. – Кожного року кількість таких закладів зростає. Якщо на початок 2019 року їх було 204, на кінець минулого року – 416, то сьогодні 517 приватних медзакладів та лікарів ФОП мають укладені договори з Національною службою здоров’я, а отже, надають своїм пацієнтам послуги за державний кошт, тобто безоплатно».

За словами Тетяни Бойко, серед зазначених 517 приватних закладів і лікарів ФОП є терапевти, педіатри, сімейні лікарі. Загальна кількість таких лікарів 1268, з яких 179 працюють у селах та смт.

«Це підтверджує, що приватним лікарям, приватним медзакладам цікаво працювати з НСЗУ і надавати послуги українцям. Зростання кількості приватних медзакладів стимулює конкуренцію за пацієнта і змушує медзаклади покращувати надання медпослуг», – повідомила Бойко і додала, що за надані послуги вони отримали з початку цього року 177 млн грн.

Фото - pxhere.com

Про які безкоштовні для пацієнта послуги йдеться?

Це весь обсяг послуг, передбачений Програмою медичних гарантій, зокрема:

  • необмежена кількість відвідувань лікаря;
  • базові дослідження та аналізи за визначенням лікаря;
  • вакцинація дітей та дорослих згідно з календарем щеплень;
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»;
  • електронне направлення до інших спеціалістів на проведення досліджень.

Нагадаємо, щоб укласти декларацію з такими лікарями ФОП або приватними медзакладами, у яких є договір з НСЗУ, потрібно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Перелік цих закладів по всій Україні можна знайти на сайті НСЗУ.

Фото - pxhere.com

Що робити, якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, вам безпідставно відмовили у наданні послуги чи вимагали гроші?

Перш за все ви можете подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ. Посилання на форму скарги тут.

Як правильно оформити скаргу:

  1. Зазначте власне прізвище, ім’я та по батькові, дату народження (в форматі день, місяць, рік народження) і зазначте дату події, яка сталась.
  2. Правильно вкажіть назву лікарні. Цю інформацію можна отримати в реєстратурі закладу, на сайті місцевого департаменту охорони здоров’я або ж на дашборді НСЗУ. Там також можна подивитися, які безоплатні послуги надає ваша лікарня за угодою з НСЗУ.
  3. Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка відмовилася надати вам допомогу, вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали.
  4. Детально опишіть ситуацію: в наданні якої саме послуги вам відмовили, або за яку вимагали гроші. За можливістю зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали.
  5. Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер телефону, електронну адресу.
  6. Якщо залишилися запитання стосовно оформлення звернення зі скаргою, подзвоніть у контакт-центр НСЗУ за безоплатним номером 16-77.

При цьому зверніть увагу, що комунальні та державні заклади охорони здоров'я мають право надавати пацієнтам платні медичні послуги, які не входять до Програми медичних гарантій. Згідно з переліком і тарифами, визначеними їх власником або уповноваженим органом, із урахуванням постанови Кабінету Міністрів України №1138. Оплата здійснюється у вигляді офіційних платежів за надання платних послуг.

Читайте також, як у Києві головний лікар приватного медзакладу торгував рецептами. Один рецепт коштував від 350 до 450 гривень.