Новини
Україна
Технології
Автоновини

200 штрафів за 10 днів сплачено у додатку «Дія»


Минулої ночі патрульні Києва затримали 18 водіїв у стані алкогольного сп'яніння - тож штрафів має побільшати.

16 жовтня відбувся онлайн-брифінг першого заступника міністра цифрової трансформації Олексія Вискуба з приводу функціонування додатку «Дія».

Замміністра наголосив, що «Дія» є не лише засобом для зберігання цифрових документів, а й платіжним інструментом. За допомогою додатка можна сплачувати штрафи за порушення дорожніх правил та борги по виконавчих провадженнях.

«За 10 днів роботи застосунку було сплачено 200 штрафів і боргів на загальну суму майже 1,5 млн грн», - наголосив Олексій Вискуб.

І от якраз сьогодні Патрульна поліція Києва повідомила, що в ніч з 15 на 16 жовтня патрульні затримали 18 водіїв у стані алкогольного сп'яніння. На порушників чекав протокол за ч. 1 ст. 130 (Керування транспортним засобом у стані сп'яніння) із накладенням штрафів.

Зауважимо, окрім паспарту, закордонного паспорту, техпаспорту та цифрового водійського посвідчення, студентського квитка, у «Дії» відтепер можна застосувати податковий номер, довідку внутрішньо-переміщеної особи та свідоцтво про народження дитини до 14 років. Електронну копію цих документів громадянин може передати в установи за власним бажанням.

Нагадаємо, «Погляд» повідомляв, що з 11 на 12 червня відбувся масштабний витік персональних даних українських користувачів через Telegram, проте виявити причетність «Дії» тоді не вдалося.

Раніше «Погляд» розповідав, що У Києві на штрафах за порушення правил паркування зібрали 5 млн грн та евакуювали 17 872 автомобіля.