Новини
Україна
Технології
Дати
Новини світу

12 січня народився Сергій Корольов - основоположник практичної космонавтики


12 січня 1907 р. на Житомирщині народився Сергій КОРОЛЬОВ, вчений, конструктор та організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї, основоположник практичної космонавтики.

У 1922 р., склавши екстерном усі іспити, Корольов вступив до передвипускного класу Першої одеської будпрофшколи. Згодом навчався у Київському політехнічному інституті та в Московському державному технічному університеті ім. М. Баумана. У молодому віці захворів на тиф.
На громадських засадах працював у Групах вивчення ракетного руху. За його ініціативи створено Реактивний науково-дослідний інститут. У 1938 р. Корольова заарештували за звинувачення у завданні шкоди розвитку військової техніки. Вирок: десять років виправно-трудових таборів із позбавленням прав на п’ять років та конфіскацією майна. Місце покарання – Колима.


У воєнний час заарештований Корольов в тилу будував літаки та ракети під керівництвом російського авіаконструктора Туполєва. Під керівництвом Корольова були побудовані ракети, які стали основою ядерного щита країни, вперше у світі була побудована міжконтинентальна ракета далекої дії Р-7 та було виведено на навколоземну орбіту перший штучний супутник землі. Під його егідою у 1959 р. другий радянський «Лунник» вийшов на поверхню Місяця, уперше в космос полетіли собаки Білка та Стрілка, а 12 квітня 1961 р. вперше у світі був здійснений політ людини (Юрій Гагарін) у космос, який тривав 109 хвилин.