11 лютого у світі відзначають День жіноцтва у науці
Міжнародний день жінок і дівчат у науці пам'ятна дата, приурочена критично важливій ролі жінок та дівчат у науці.
Відзначається 11 лютого та щорічно проводиться за підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Основна мета - сприяння повноцінному та рівному доступу жінок та дівчат до участі в науці, йдеться у Вікіпедії.
Історія свята
20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій проголосила про рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запоруку забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. 22 грудня 2015 року прийняла резолюцію A/RES/70/212, якою встановила 11 лютого щорічно відзначати Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Понад 60 країн приєднались до ініціативи і проводять спеціальні заходи, приурочені цьому дню.
З цього приводу НВ відібрали декілька жіночих винаходів, без яких важко було б уявити сучасний світ
Раніше «Погляд» повідомляв, що Ілон Маск заплатить $100 млн винахідникам технології уловлювання CO₂.
Також ми повідомляли про те, що виявити коронавірус тепер можна за 10 секунд.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.