Новини
Культура
Дати
Україна-суспільство

10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам


За останні 45 років рівень самогубств зріс у всьому світі на 60%. За даними ВООЗ, у ІІІ тисячолітті від суїцидів гине більше людей, ніж через всі війни та насильницькі вбивства разом взяті. Суїциди складають майже половину всіх випадків насильницької смерті у світі.

фото з відкритих джерел

Як повідомляє Національна дитяча "гаряча лінія", в Україні ситуація з суїцидами також невтішна. Найчастіше у групі ризику - діти та підлітки.

Основні кроки, завдяки яким можна запобігти небезпеці

Дитина має почуватися з вами на рівних, як з другом/подругою. Це дозволить встановити довірчі, чесні стосунки.

Зосередьте увагу на почуттях дитини, дозвольте їй розповісти про свої проблеми, якими смішними вони б вам не здавались.

Намагайтесь побачити кризову ситуацію очима своєї дитини, ставайте на її бік, а не на бік інших людей, які можуть завдати їй/йому болю.

Обіймайте дитину, невербальна комунікація іноді є дієвішою за слова підтримки.

Сприймайте дитину як самостійну дорослу особистість із власним світоглядом, цінностями, переконаннями, бажаннями, вимогами.

Якщо дитина відхиляє вашу допомогу, вам слід пам'ятати, що він/вона водночас і прагне, і не хоче її. Тому для досягнення позитивного результату необхідні м'якість та наполегливість, терпіння та максимальний прояв співчуття.

Дорослі, які помітили зміни в поведінці і настроях дитини, телефонуйте на Національну дитячу "гарячу" лінію 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних). Лінія працює по буднях з 12.00 до 16.00 .

Раніше «Погляд» повідомляв, як 60-річний житель Криму кинувся під поїзд, а також у столиці підполковник СБУ покінчив життя самогубством.