Новини
Чорнобиль
Суспільство
Екологія

10 кг радіційної чорниці назбирав житель Київщини


У літню днину різноманітні ягоди Чорнобильської зони приваблюють багато незаконних збирачів. Днями у зоні ЧАЕС прикордонники Житомирського загону разом із співробітниками Нацполіції зупинили чотирьох любителів радіаційної чорниці.

фото з відкритих інтернет-джерел

Як повідомляється на фейсбук-сторінці «Північний кордон. Держприкордонслужба» житель Київщини назбирав 10 кілограмів чорниці на забрудненій території. Чоловіка зупинив наряд відділу «Іванків» неподалік населеного пункту Дитятки. Крім того, він перебував у прикордонному районі без документів, тож за порушення прикордонного режиму був притягнутий до адмінвідповідальності.

фото - Північний кордон. Держприкордонслужба

Ще трьох любителів ягоди з присмаком радіації виявив наряд відділу прикордонної служби «Млачівка». Двоє жінок та чоловік – жителі Житомирщини – намагалися нелегально потрапити у заборонену зону та мали при собі знаряддя для збору чорниці, яку назбирати не встигли.

фото - Північний кордон. Держприкордонслужба

На всіх чотирьох порушників співробітники Нацполіції оформили протоколи за статтею 46-1 КУпАП «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення». Нині вирішується питання щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності за ст. 267-1ККУ «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки». Зібрані ягоди вилучені для проведення відповідних експертиз.

Про подібні випадки "Погляд" неодноразово повідомляв раніше. Так, нещодавно 200 кг ягід зібрали чергові збирачі у Чорнобильській зоні. Ягоди збирачі планували продати.

Також на початку липня «туристи» намагалися винести із зони ЧАЕС 5 кг грибів та 6 кг ягід.