Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Автоновини
Київ

1 червня стартує автоматична фіксація порушень ПДР: як це відбуватиметься?


50 відеокамер, що фіксуватимуть порушення, встановлені у Києві та на автомагістралях Київської області у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками.

Про це повідомляє Національна поліція.

Адреси встановлених 20 камер у Києві можна переглянути за посиланням. Загалом по Україні планують встановити близько 700 камер для автоматичної фіксації порушень ПДР.

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху авто на дорозі більше, як на 20 км/год.

За порушення накладатимуться штрафи: 255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш, як на 20 км/год але не більше 50 км/год; 510 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш, як на 50 км/год. Штраф зменшуватиметься на 50%, якщо його буде сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Як дізнатися про факт фіксації порушення?

  • з адмінпостанови про накладання штрафів, їх надсилатимуть на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС;
  • на офіційних веб-сайтах МВС та Головного сервісного центру МВС у "Електронному кабінеті водія";
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • від представників Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили авто на територію України, зареєстроване за її межами.

Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, і відправляється порушникові поштою протягом 3 днів з дати винесення.

Якщо автомобілем користується кілька осіб (наприклад, водії служб таксі), постанова про притягнення до відповідальності виноситиметься на особу, за якою зареєстрований транспортний засіб у реєстрі МВС. Якщо визначено належного користувача – відповідальність несе належний користувач. Якщо авто зареєстроване за юридичною особою – керівник юридичної особи.

Якщо порушення ПДР зафіксували на авто з іноземною реєстрацією - будуть штрафувати осіб, які ними керували, двома можливими шляхами.

  • Якщо автомобіль із іноземною реєстрацією завезений на територію України її громадянином - штраф буде отримувати та особа, яка його ввезла, за своїм місцем реєстрації.
  • Якщо ж «євробляху» завозить на територію України іноземець, або особа без громадянства – при виїзді за межі держави представники Держприкордонслужби вручають копію постанови такій особі та пропонують оплатити за допомогою платіжного терміналу. Також попереджають, що несплата штрафу буде підставою для заборони в’їзду на територію України до моменту сплати.

Коли адмінпостанова набирає законної сили?

  • з дня отримання;
  • з дня відмови про отримання;
  • з дня повернення поштового відправлення, якщо порушник не отримав надіслану постанову;
  • якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Постанову можна оскаржити у термін протягом 10 днів з дати набрання постановою законної сили.

Штраф за порушення потрібно заплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті. У разі несплати штрафу, після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження – на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт. Боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Довідка. За часів Незалежності на автошляхах України загинуло 175 216 осіб. 40% ДТП стається саме через перевищення швидкісного режиму. Тому автоматичний контроль швидкості повинен зменшити кількість загиблих і травмованих на дорогах в результаті ДТП.

Нагадаємо, запуск автоматичної фіксації порушень ПДР планувався на 1 травня, проте через карантинні обмеження його перенесли на 1 червня.

Фото - МВС, ТСН.