22.12.2018
Наталія Проценко 0
21 грудня у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ відкрилася виставка Зимове відлуння, на якій презентовані роботи української художниці, учасниці численних українських та міжнародних виставок Євгенії Липовецької.
Художниця визнана однією зі знакових особистостей культурного життя України, відзначена Всеукраїнською конфедерацією журналістів як митець, що формує Золотий фонд української нації. Євгенія не лише презентує свій доробок поціновувачам прекрасного, а й навчає молодь – вона є викладачем Ніжинського училища культура і мистецтва імені Марії Заньковецької за спеціалізацією «Декоративно-прикладне мистецтво».
Гобелени в традиційній техніці ткацтва та художні панно в авторській техніці пані Євгенії не залишили байдужим нікого з відвідувачів. Зокрема, семикласники Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» з великим інтересом оглядали полотна і уважно слухали розповідь художниці. А під час квесту «Три запитання до майстра», який провела науковий співробітник ВІКЗ Ірина Кириченко, діти цікавились і творчим доробком, і особистістю Євгенії Липовецької, і тонкощами техніки ткацтва.
Вишгородські школярі матимуть нагоду спробувати творити у такій техніці. Пані Євгенія 5 січня в рамках програми «Різдвяні канікули з ВІКЗ» проводить майстер-клас із виготовлення панно «Різдвяний ангел», і всі бажаючі можуть під її керівництвом виготовити для себе унікальний сувенір-оберіг.
Як зазначила під час відкриття виставки «Зимове відлуння» директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко, ткацтво здавна було одним з традиційних ремесел Київського Полісся, і одним з важливих напрямків національної культури України. Нині це ремесло трансформувалося в один із напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Тож, відвідавши виставку Євгенії Липовецької, кожен може доторкнутися до нього в сучасній інтерпретації.
Джерело: Вишгородський історико-культурний заповідник