Новини
Довкілля
За кордоном

Звичайний хом'як потрапив в список вимираючих видів тварин

13.07.2020 Бобрик Юлія 0

Міжнародний союз охорони природи (МСОП) представив оновлений список тварин, що знаходяться під загрозою вимирання. У цьому списку звичайний хом'як (Cricetus cricetus) отримав статус виду, який перебуває на межі повного зникнення.

Фото: pixabay.com

Про це повідомляє видання news.sky.com.

Хом'як в останні роки зазнав різкого скорочення популяції. Зазначається, що самки гризуна тепер залишають потомство з 5-6 дитинчат, тоді як раніше ця кількість досягала 20.

Наразі невідомо, що викликало ці зміни в рівні народжуваності, але в МСОП кажуть, що в якості можливих причин розглядаються нові методи ведення сільського господарства, промисловий розвиток, зміни клімату та світлове забруднення.

Новий статус гризуна не означає, що в дикій природі цих тварин залишилося стільки ж, скільки, наприклад, чорних носорогів або каліфорнійських кондорів, проте в МСОП при класифікації видів звертають пильну увагу на швидкість скорочення популяції, і у випадку з хом'яками вона стрімка. Ще кілька десятиліть тому гризун був настільки широко поширений в полях і степах Європи та України, що вважався небезпечним шкідником сільського господарства і підлягав знищенню. Проте наразі ситуація докорінно змінилася.

Фото: iucnredlist.org

Крім хом'яка, природоохоронний статус змінився у північного гладкого кита (Eubalaena glacialis). Також в МСОП звернули увагу на скорочення чисельності лемурів. З 107 видів лемурів, що мешкають на Мадагаскарі, 103 перебувають під загрозою, а 33 – на порозі повного зникнення. Всього у список МСОП увійшло понад 32 тисяч видів тварин.

Нагадаємо, в цьому році у британському зоопарку на світ з’явилися кільцехвості лемури-близнюки, які належать до вимираючих видів.