«Золото Поділля: історія народів»: до столиці привезли археологічну виставку
28 вересня з Вінниці до Києва спеціальним транспортом прибув особливий вантаж – експонати майбутньої виставки. Її урочисте відкриття у Національному музеї історії України відбудеться 16 жовтня.
Як повідомляє Національний музей історії України, проєкт «Золото Поділля: історія народів». втілюють Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей. Основна мета полягає в об’єднанні українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.
На виставці представлять найвідоміші та найкращі археологічні знахідки із зібрань ВОКМ та НМІУ, що відображають культуру багатьох народів, які проживали у цьому регіоні від найдавніших часів до Середньовіччя.
Детальніше про археологічні експонати:
Єдина відома іграшка трипільської культури на коліщатах – коник;
Найбільша в Європі колекція бурштинових прикрас часів пізньої бронзи;
Золоті прикраси;
Коштовна зброя та срібний посуд, знайдені в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея;
Скарби, пов’язані з Великим переселенням народів, які практично ніде раніше не експонувалися, а також ювелірні вироби ранніх слов’ян та майстрів Давньої Русі.
«Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започатковують міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки з колекцій музеїв різних регіонів України.
Раніше «Погляд» вже повідомляв про виставку художника Владислава Задворського в Ірпені, а також у вестибюлі станції метро «Театральна» відкрилась фотовиставка.