Новини
Суспільство
Екологія
Здоров'я
Повітря
Новини світу

Зниження забруднення повітря через карантин може врятувати більше життів, ніж забере COVID-19


До такого висновку прийшли в Обсерваторії Грема Гюго, яка вивчає взаємодію між змінами навколишнього середовища і екологічною міграцією.

Як повідомляють у виданні Forbes, заходи, що вжили уряди багатьох країн в зв'язку з пандемією коронавірусу, призвели до припинення промислових виробництв і зниження інтенсивності транспортного сполучення. Це спричинило за собою помітне зниження шкідливих викидів в атмосферу, включаючи парникові гази, які призводять до зміни клімату.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що через карантин повітря в Італії стало чистішим. Натомість у Китаї через коронавірус на чверть скоротилися викиди вуглецю.

директор Обсерваторії Гюго Франсуа Жеменн стверджує, що карантин може врятувати більше життів через зниження забруднення, ніж забирає сам вірус.

«Як не дивно, я думаю, що кількість смертей від коронавирусу в підсумку може виявитися меншим злом, якщо врахувати смертельні випадки від забруднення атмосфери», – каже Франсуа Жеменн.

Жеменн посилається на дані, згідно з якими тільки у Франції через забруднення атмосфери вмирає близько 48000 чоловік щорічно, а в Китаї – понад мільйон. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, по всьому світу ця цифра становить близько 7 мільйонів чоловік.

Деякі експерти порівнюють сьогоднішню пандемію коронавірусу зі спалахом грипу в 1957 році, коли загинуло трохи більше мільйона людей. Варто зазначити, що за найбільш песимістичними прогнозами, кількість жертв пандемії SARS-CoV-2 може перевищити мільйон чоловік, проте більшість експертів називають набагато меншу цифру.

Жеменн закликає задуматися, чому ми так сильно реагуємо на загрозу з меншою летальністю, ніж на іншу – з набагато більшою.

«Зараз досить цікаві часи. Що мене найбільше дивує, так це те, що заходи, які ми готові прийняти для боротьби з цим коронавірусом, набагато серйозніші, ніж заходи, які ми готові прийняти, щоб протистояти зміні клімату або забрудненню атмосфери. Я думаю, це те, що повинно викликати у нас питання: чому ми набагато більше страхаємося коронавирусу, ніж зміни клімату, забруднення атмосфери або інших загроз?», – звертається Франсуа Жеменн.

В іншій статті видання Forbes, приводяться дані дослідження, що провів професор Стенфордського університету Маршалл Берк. Там йдеться про те, що зниження рівня атмосферного забруднення протягом двох місяців, ймовірно, врятувало життя 4000 дітей молодше п'яти років і близько 73000 людей похилого віку в Китаї.

Такі висновки Берк зробив на підставі моніторингу концентрації PM2.5 (мікрочастинок розміром приблизно від 10 нанометрів до 2,5 мікрометра) в чотирьох містах КНР і оцінки рівня смертності в двох згаданих вище вікових групах.

«Навіть при більш консервативних припущеннях, завдяки скороченню забруднення, врятовано приблизно в 20 разів більше життів, ніж були втрачені безпосередньо через коронавірус», – підсумовує Берк.