Знайдено найпотужніше «атомне ядро» завбільшки з місто
Астрономи Університету в Вірджинії (США) виявили космічний об'єкт, який є наймасивнішою нейтронною зіркою з відомих на сьогодні. Маса пульсара J0740 + 6620 в 2,14 рази перевищує масу Сонця, однак діаметр небесного тіла складає всього лише 30 кілометрів. Про це повідомляє видання Science Alert.
J0740 + 6620 є першою нейтронною зіркою з двома сонячними масами і наближається до максимальної теоретичної межі для нейтронної зірки в 2,3 сонячної маси, що обертається. Вона знаходиться на відстані 4500 світлових років від Землі і є мілісекундним пульсаром, тобто таким що обертається настільки швидко, що пучок радіохвиль проходить через поле зору спостерігача кожні кілька мілісекунд.
Пульсар перебуває в складі подвійної системи, куди входить білий карлик. Гравітаційне поле білого карлика викривляє пучки радіохвиль, злегка порушуючи регулярність імпульсів. Цей ефект називається затримкою Шапіро (shapiro delay), однак різниця становить десятимільйонні частки секунди.
За словами фізика Ханни Кромарті (Hanna Cromartie), нейтронні зірки по суті є гігантськими атомними ядрами завбільшки з місто, чия внутрішня структура має загадкові властивості. Визначення максимально можливої маси пульсара дозволяє вченим більше дізнатися про природу цих об'єктів.
Нагадаємо, нещодавно вчені припустили, що чорні діри можуть бути ключем для подорожей у часі.