Зміна клімату може призвести до вимирання морських черепах
Морські черепахи, життя яких фактично є боротьбою за існування, можуть зникнути з планети.
Проте найбільшої шкоди черепахам завдає засмічення моря та пляжів пластиком і поліетиленом, забруднення морської води нафтою. Вже зараз на кожну 1000 відкладених яєць лише одна черепаха досягає зрілого віку.
Як повідомляють в Meteorology and Climatology Department of TSNUK, прояви зміни клімату призведуть до появи нових загроз для морських черепах.
«Підйом рівня моря та сильні шторми можуть спричинити розмив і знищення пляжів, що є постійними місцями їхнього гніздування. Підвищення температури води в океанах – змінить океанічні течії, потенційно представивши морських черепах новим хижакам. Крім того, температура пляжного піску, в якому гніздяться морські черепахи під час інкубації, впливає на стать їхнього потомства – яйця, що розвиваються за вищих температур – перетворюються в самок, а ті, що за нижчих – в самців. Тому потепління клімату може призвести до порушення природного співвідношення статей, скорочення популяції та вимирання морських черепах». – розповідають в Meteorology and Climatology Department of TSNUK.