Згадати Київ повоєнних часів: нецікавих історій не буває
«Інтерактивний Київ» започаткував ініціативу зі збору спогадів про життя столиці
Як з’ясувалося, найменше досліджень написано про Київ радянського часу. Про це повідомили ініціатори проєкту – "Київ інтерактивний". І оскільки від радянської епохи нас віддаляє не так багато часу, і людям є що згадати, ресурс запропонував зібрати різноманітні спогади.
«Аби не нудьгувати під час карантину, пропонуємо вам поділитися спогадами і фотографіями про тогочасний період в коментарях під цим постом. Це може бути історія про визначні історичні події в радянському Києві, що ви чули від своїх батьків. А може ви самі вже не можете дочекатися онуків і вам кортить поділитися досвідом повсякденного життя у столиці УРСР. Може саме ви пам’ятаєте як будували Русанівку, везли голову монументу «Батьківщина-Мати» вулицями, як на полицях магазинів вперше з’явився Київський торт, а Фідель Кастро проїхав вулицями міста у кабріолеті. Пам’ятайте, що нецікавих історій не буває», йдеться у повідомленні.
Також ініціатори сподіваються, що із закінченням карантину цей онлайновий інтерактив переросте у повноцінний дослідницький проект.
Вочевидь, так і буде. Адже повідомлення про початок збору спогадів було опубліковано лише сьогодні, 17 березня, а люди вже почали ділитися своїми приємними моментами і пропозиціями та викладати фото. «З пляжами, до речі, було цікаво. я добре пам'ятаю навігацію по Дніпру до Чорнобиля. було чимало пляжів, на які ходили катера. а потім все - пауза на багато років через радіацію (принаймні ми перестали їздити на пляжі). згодом розвалився Союз, а услід за ним і вся київська річкова навігація. і, звісно, сюди ж поїздки класом на київське море (з атракцією - шлюзи), і в Канів на ракеті», згадує Olena Betlii.
Фото Borys Gradov 60-ті роки ХХ ст., Київ. Сім`я на Дніпрі.