Землетрус у Греції у понад 200 підземних поштовхів: тисячі людей покинули острів Санторіні (ВІДЕО)
Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс закликав населення країни до спокою на тлі серії невеликих землетрусів, яка була зафіксована на популярному курорті — острові Санторіні в Егейському морі.
Про це 4 лютого повідомляє BBC.
"Я хочу попросити мешканців острова зберігати спокій".
Також додав, що влада Греції стежить за "дуже інтенсивним геологічним явищем" на Санторіні останніми днями.
3 лютого на північний схід від острова було зафіксовано поштовхи магнітудою до 4,9.
Крім того, в останні два дні поруч із Санторіні сталося понад 280 невеликих землетрусів, повідомили ВВС у сейсмологічній лабораторії Афінського університету.
Грецька влада заявила, що нинішня сейсмічна активність у регіоні пов’язана з рухом тектонічних плит, а не з вулканічною активністю.
Згідно з даними Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру (EMSC), з 28 січня в районі між островами Аморгос і Санторіні було зареєстровано загалом понад 555 підземних поштовхів.
Попри їхню відносно невелику силу, як запобіжний захід влада вирішила до 7 лютого закрити школи на Санторіні, а також на сусідніх островах — Анафі, Іос і Аморгос.
Місцевим мешканцям і туристам чиновники не рекомендували збиратися великими групами всередині будівель, а також уникати кількох районів острова — зокрема старого порту — через ризик зсувів.
Крім того, деякі мешканці Санторіні та туристи вирішили покинути острів - для чого й було організовано додаткові пороми та авіарейси.
"Учора ми вирішили сісти на пором і приїхати на материк".
Він планує повернутися на Санторіні з дружиною і дітьми, коли відкриються школи.
Наразі постійне населення Санторіні становить близько 15 тисяч осіб, при цьому острів приймає мільйони туристів щороку.
Острів Санторіні є частиною Грецької вулканічної дуги — ланцюга вулканічних островів, останній великий землетрус на острові стався влітку 1956 року.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.