Новини
Україна
Новини Київської області
Земля
Політика

Зеленський підписав закон щодо встановлення меж ОТГ


Завдяки закону №2280 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" можна буде врегульовувати спірні питання встановлення меж об’єднаних тергромад.

фото з відкритих джерел

Цей закон вносить зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, законів України "Про землеустрій", "Про регулювання містобудівної діяльності" та "Про Державний земельний кадастр", якими запроваджується можливість складання схем просторового планування території громади як інструменту комплексного управління у галузі використання земель громади, встановлення їх призначення, зонування території та визначення напрямів її збалансованого розвитку.

Це дозволить забезпечити сталий розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів; удосконалити управління у сфері містобудівної діяльності та землеустрою; спростить виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт для потреб просторового планування; сприятиме розвитку автоматизованих систем управління ресурсами, комплексному збереженню повноцінного життєвого середовища, довкілля та культурної спадщини.

Також закон має забезпечити ефективне використання та охорону всіх земель у межах території ОТГ, залучати інвесторів, задовольняти земельні потреби громадян.

Зазначимо, що починаючи з 2015 року, в Україні створено близько 840 міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад, які не можуть повноцінно функціонувати, оскільки не мають управлінських повноважень щодо земель у межах їх території, що розташовані за межами населених пунктів.

За розпорядженням Кабінету Міністрів за межами населених пунктів ОТГ отримали у комунальну власність не більше 10-15% земель з тих, які мають перейти у власність таких громад. Тож відсутність належним чином зафіксованих у Державному земельному кадастрі відомостей про межі територіальних громад створює підґрунтя для спорів між органами місцевого самоврядування щодо території своєї юрисдикції і стримує розвиток ОТГ.

Нагадаємо, вищезазначений закон, завдяки якому власник земельної ділянки зможе самостійно визначити її цільове призначення, а при такій зміні не потрібно буде розробляти новий проект землеустрою, парламент прийняв 17 червня.

З його прийняттям в Україні з’явиться новий тип містобудівної документації. Також ми розповідали, що цим законом Верховна Рада внесла зміни і до Земельного кодексу України.