Зеленський ініціював програму «Нове село»: що заплановано у її межах?
Окрім розширення сервісних послуг, до проєкту ініційованого президентом реформування сільської місцевості включений розвиток агропромислового комплексу, зокрема тваринництва.
Сільську місцевість України очікують реформи, спрямовані на підвищення рівня життя в населених пунктах. На це спрямована програма «Нове село», у межах якої заплановано збудувати своєрідні сучасні простори. Там запропоновано розташувати ЦНАПи, поштові відділення, аптеки з програмою «Доступні ліки», опорні пункти поліції, магазини, сервісні центри, пожежні пункти, медичні центри тощо. Про це повідомляється на офіційному інтернет-представництві Президента України.
І деталізується, що приклади таких «центрів тяжіння» у Україні вже є – зокрема, це сервісні зони у Щасті та Новотроїцькому.
«Навколо таких сучасних просторів пропонується має бути облагороджена територія зі спортивним комплексом, дитячими майданчиками, кінотеатром чи концертним залом, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- та біговими доріжками», йдеться у повідомленні.
Усе це було обговорено на нараді під головуванням президента Володимира Зеленського.
ДОВІДКА. У нараді взяли участь віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, радник віце-прем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олександр Марінов.
Загалом в Україні заплановано втілити понад тисячу таких проєктів. У їхніх межах також пропонується реалізувати освітні програми, серед яких – оснащення сільських шкіл комп’ютерною технікою.
Зазначається, що проєктів у межах програми «Нове село» впроваджуватимуться на принципах державно-приватного партнерства. Тобто держава долучатиме бізнес, щоб не витрачати бюджетні кошти.
«За кожним із проектів буде закріплений модератор. Будуть проведені прозорі конкурси для бізнесу, який братиме участь у їхній реалізації. Також буде створено координаційну раду, до якої увійдуть представники Кабінету Міністрів та Офісу Президента», - йдеться у повідомленні.
«Ми вже побачили проект, який реалізований на КПВВ «Щастя». Перші проекти «Нове село» мають бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні. Ми маємо вдихнути нове життя в українське село. Мешканці сіл повинні отримувати якісний сервіс безпосередньо за місцем проживання та мати доступ до сучасної інфраструктури»,
– зазначив Володимир Зеленський.
За словами президента, село неможливо вивести на якісно новий рівень розвитку лише сервісними послугами. Тож програма «Нове село» включатиме й розвиток АПК. Зокрема, йдеться про тваринництво. Піднявши вітчизняне виробництво, планується зменшити обсяги імпорту тваринницької продукції, і разом з тим - збільшити насичення внутрішнього ринку, також ціни для населення на таку продукцію зробити доступними.
Як повідомляв «Погляд», учора, 3 березня, на своєму засіданні Кабмін затвердив Національну економічну стратегію-2030.
Також у закон «Про зайнятість населення» внесено зміни, згідно яких допомога з часткового безробіття може надаватися не лише на період «коронавірусного» карантину, а й у разі інших захворювань чи надзвичайної ситуації в Україні.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.